Piątek 24 listopada 2017 Wydanie nr 3560

Pokrzywdzeni przez Artura Buczka proszeni są o kontakt z policją-ZDJĘCIE

08.12.2010 / ebos/kgp <b>Pokrzywdzeni przez Artura Buczka proszeni są o kontakt z policją-ZDJĘCIE</b>  

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą wszystkie osoby, które zostały oszukane przez 32-letniego Artura Buczka, o kontakt telefoniczny z numerami: prokuratura - 22 51 13 220 , policja - 22 603 81 53, dyżurny jednostki - 22 6037555.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą o kontakt wszystkie osoby, które zostały oszukane przez 32-letniego Artura Buczka. Mężczyzna przez 13 lat przestępczej działalności odegrał wiele "ról". Podawał się między innymi za rehabilitanta, lekarza pediatrę, pracownika NIK-u, inspektora nadzoru budowlanego, policjanta WRD, byłego żołnierza armii USA czy też kierowcę ambasady USA.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi Buczek podejrzanemu o liczne oszustwa, kradzieże i podrabianie dokumentów. Z materiałów sprawy wynika, że podejrzany w okresie ostatnich lat mógł się dopuścić szeregu przestępstw, zwłaszcza oszustw, w tym przede wszystkim matrymonialnych, w wyniku których mogły zostać pokrzywdzone nieustalone dotąd osoby.

Zatrzymany niedawno przez kryminalnych z Woli 32-latek podawał fikcyjne dane personalne, najczęściej podawał się za Piotra Pietrzykowskiego, Michała Podgórnego, Piotra Jonsa, Artura Bączkowskiego, Piotra Salomona, Piotra Ewilsnera, Waldemara Grawackiego, Piotra Mejsnera, Pawła Ebingera. Mówił, że był rehabilitantem, pracownikiem NIK- u, inspektorem nadzoru budowlanego, pediatrą, policjantem WRD, byłym żołnierzem armii USA czy też kierowcą ambasady USA.

Artur Buczek pierwszego przestępstwa dopuścił się na Pradze Północ w Warszawie, 13 lat temu. Pracował wtedy w sklepie w charakterze sprzedawcy. Obiecał sprowadzić klientowi wymarzony telewizor. Wziął 1600 złotych zaliczki i zniknął. Ani pracodawca, ani klient już go więcej nie zobaczyli.

Przez 13 lat mężczyzna działał w całej Polsce, głównie jako oszust matrymonialny. Rozkochiwał w sobie kobiety. Mówił im na przykład, że urodził się w USA, posiadał kilka klinik i dużo pieniędzy na koncie, a w Polsce pracował jako rehabilitant. Mieszkał z nowo poznanymi kobietami od dwóch do sześciu miesięcy. Był dla nich miły, sympatyczny i czarujący. Obiecywał im małżeństwo. „Pożyczał” od nich pieniądze. Czasami w ogóle nie tłumaczył się im, na co je bierze. Pieniądze „pożyczał” również od członków rodzin „narzeczonych”. Wykorzystywał każdą okazję, aby kogoś oszukać, np. pod nieobecność kobiet zapraszał do ich mieszkań przypadkowych ludzi. Wtedy dokonywał z nimi różnych „transakcji”.

32-latek jeździł samochodami, ale nigdy ich na siebie nie rejestrował. Mieszkał w różnych mieszkaniach, ale nigdy się w nich nie meldował. Dzwonił, ale nie ze swoich telefonów.

Wśród pokrzywdzonych przez Artura Buczka znaleźli się między innymi pielęgniarka, realizator dźwięku, bibliotekarka, asystentka notariusza. Na razie mężczyzna usłyszał 29 zarzutów. Nie przyznał się do niczego i odmówił składania wyjaśnień . Do tej pory nie był karany. Został na dwa miesiące tymczasowo aresztowany. W wyniku jego przestępczej działalności pokrzywdzeni stracili łącznie ponad 210 tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą wszystkie osoby, które zostały oszukane przez 32-letniego Artura Buczka, o kontakt telefoniczny z numerami: prokuratura - 22 51 13 220 , policja - 22 603 81 53, dyżurny jednostki - 22 6037555.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.