Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Pokrzywdzeni przez Artura Buczka proszeni są o kontakt z policją-ZDJĘCIE

08.12.2010 / ebos/kgp <b>Pokrzywdzeni przez Artura Buczka proszeni są o kontakt z policją-ZDJĘCIE</b>  

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą wszystkie osoby, które zostały oszukane przez 32-letniego Artura Buczka, o kontakt telefoniczny z numerami: prokuratura - 22 51 13 220 , policja - 22 603 81 53, dyżurny jednostki - 22 6037555.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą o kontakt wszystkie osoby, które zostały oszukane przez 32-letniego Artura Buczka. Mężczyzna przez 13 lat przestępczej działalności odegrał wiele "ról". Podawał się między innymi za rehabilitanta, lekarza pediatrę, pracownika NIK-u, inspektora nadzoru budowlanego, policjanta WRD, byłego żołnierza armii USA czy też kierowcę ambasady USA.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi Buczek podejrzanemu o liczne oszustwa, kradzieże i podrabianie dokumentów. Z materiałów sprawy wynika, że podejrzany w okresie ostatnich lat mógł się dopuścić szeregu przestępstw, zwłaszcza oszustw, w tym przede wszystkim matrymonialnych, w wyniku których mogły zostać pokrzywdzone nieustalone dotąd osoby.

Zatrzymany niedawno przez kryminalnych z Woli 32-latek podawał fikcyjne dane personalne, najczęściej podawał się za Piotra Pietrzykowskiego, Michała Podgórnego, Piotra Jonsa, Artura Bączkowskiego, Piotra Salomona, Piotra Ewilsnera, Waldemara Grawackiego, Piotra Mejsnera, Pawła Ebingera. Mówił, że był rehabilitantem, pracownikiem NIK- u, inspektorem nadzoru budowlanego, pediatrą, policjantem WRD, byłym żołnierzem armii USA czy też kierowcą ambasady USA.

Artur Buczek pierwszego przestępstwa dopuścił się na Pradze Północ w Warszawie, 13 lat temu. Pracował wtedy w sklepie w charakterze sprzedawcy. Obiecał sprowadzić klientowi wymarzony telewizor. Wziął 1600 złotych zaliczki i zniknął. Ani pracodawca, ani klient już go więcej nie zobaczyli.

Przez 13 lat mężczyzna działał w całej Polsce, głównie jako oszust matrymonialny. Rozkochiwał w sobie kobiety. Mówił im na przykład, że urodził się w USA, posiadał kilka klinik i dużo pieniędzy na koncie, a w Polsce pracował jako rehabilitant. Mieszkał z nowo poznanymi kobietami od dwóch do sześciu miesięcy. Był dla nich miły, sympatyczny i czarujący. Obiecywał im małżeństwo. „Pożyczał” od nich pieniądze. Czasami w ogóle nie tłumaczył się im, na co je bierze. Pieniądze „pożyczał” również od członków rodzin „narzeczonych”. Wykorzystywał każdą okazję, aby kogoś oszukać, np. pod nieobecność kobiet zapraszał do ich mieszkań przypadkowych ludzi. Wtedy dokonywał z nimi różnych „transakcji”.

32-latek jeździł samochodami, ale nigdy ich na siebie nie rejestrował. Mieszkał w różnych mieszkaniach, ale nigdy się w nich nie meldował. Dzwonił, ale nie ze swoich telefonów.

Wśród pokrzywdzonych przez Artura Buczka znaleźli się między innymi pielęgniarka, realizator dźwięku, bibliotekarka, asystentka notariusza. Na razie mężczyzna usłyszał 29 zarzutów. Nie przyznał się do niczego i odmówił składania wyjaśnień . Do tej pory nie był karany. Został na dwa miesiące tymczasowo aresztowany. W wyniku jego przestępczej działalności pokrzywdzeni stracili łącznie ponad 210 tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ oraz policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą wszystkie osoby, które zostały oszukane przez 32-letniego Artura Buczka, o kontakt telefoniczny z numerami: prokuratura - 22 51 13 220 , policja - 22 603 81 53, dyżurny jednostki - 22 6037555.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.