Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Antyterroryści w Centrum Zdrowia Dziecka 'zatrzymali' Św. Mikołaja

08.12.2010 / ebos/kgp Antyterroryści w Centrum Zdrowia Dziecka 'zatrzymali' Św. Mikołaja  

Na co dzień zatrzymują niebezpiecznych przestępców, ale ostatnio przypadła im w udziale inna rola. Trzeba przyznać, że antyterroryści i tym razem pokazali, co potrafią. Najpierw zatrzymali fałszywego Mikołaja, później nie ugięli się pod gradem pytań małych pacjentów oddziału kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu nie spodziewali się tak wielu atrakcji. Najpierw korytarzami 6 piętra, na którym znajduje się oddział kardiologii, przemknął Mikołaj, poszukując Rudolfa, który jak zwykle gdzieś się zapodział. W poszukiwaniu niesfornego renifera odwiedził wszystkie szpitalne sale. Swoim zwyczajem obdarował pacjentów prezentami. Podczas tej wyjątkowej wizyty towarzyszyły mu postaci z Gwiezdnych Wojen oraz Agnieszka Kunikowska, która prowadzi audycje Radio Dzieciom w Programie 1 Polskiego Radia i Jarosław Boberek aktor filmowy i teatralny. A wszystko to za sprawą Programu 1 Polskiego Radia, który na żywo prowadził specjalną mikołajkową audycję z Centrum Zdrowia Dziecka.

Pacjenci, rodzice a nawet personel szpitala – wszyscy byli zachwyceni tą niespodziewaną wizytą. Każdy chciał zrobić sobie zdjęcie z którąś z postaci z Gwiezdnych Wojen. W wielu rodzinnych albumach na pewno znajdą się fotografie z Mistrzem Jedi. Największą popularnością cieszył się robot Artuditu – który sam poruszał się po szpitalnych korytarzach, a dodatkowo ciekawość najmłodszych wzbudzał swoimi pokrętełkami, guziczkami i migającymi lampkami. Pacjenci mogli również powalczyć laserowymi mieczami i spróbować swoich sił w konkursach wiedzy o Gwiezdnych Wojnach.

Adam i Dominik, którzy właśnie leczą się w Centrum Zdrowia Dziecka, pokusili się nawet o odegranie scenki z jednego z epizodów filmowych, co wyszło bardzo przekonująco według ekspertów grupy kostiumowej S.W.A.T, dzięki której dzieci mogły spotkać się z tymi kultowymi postaciami.

Zabawie w Gwiezdne Wojny i pamiątkowym zdjęciom z Mikołajem pewnie nie byłoby końca, ale okazało się, że Mikołaj jest fałszywy. Wtedy do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści zatrzymali i skuli kajdankami „oszusta”. Na szczęście okazało się, że pod czerwonym kostiumem i siwą brodą ukrywa się redaktor Polskiego Radia, który co prawda prawdziwym Mikołajem nie był, ale za to prezenty rozdawał prawdziwe, więc na prośbę dzieci policjanci go uwolnili.

Policyjni antyterroryści stanęli jednak przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Musieli zmierzyć się z gradem pytań o swoją pracę, broń i ekwipunek. Wokół słychać było tylko „co to jest, a do czego służy, a czy mogę zobaczyć jak się strzela”. Cierpliwie odpowiadali na pytania i tłumaczyli wszystko, aż rozwiali wszelkie wątpliwości zainteresowanych.

Panowie, ci młodsi ale ojcowie również, chcieli na własnej skórze sprawdzić wagę ekwipunku i dopóki nie przymierzyli kamizelki kuloodpornej nie mogli uwierzyć, że aż tyle waży. Każdy też chciał sprawdzić jak się mierzy z broni maszynowej, czy z pistoletu.

Chore dzieci z oddziału kardiologii w tym samym czasie odwiedził również Robert Korzeniowski, który pokazał filmy i opowiedział o tym, jak zdobywał kolejne medale. Rozmawiał z chorymi maluchami o sporcie i nawet udało mu się wydobyć od Oli - pacjentki Centrum Zdrowia Dziecka - deklarację, że będzie trenowała jazdę konną, bo chciałaby w przyszłości wystąpić na Olimpiadzie.

Od małych pacjentów i ich rodziców policjanci usłyszeli wiele ciepłych słów, które świadczą o tym, że warto czasem zabawić się w Świętego Mikołaja.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.