Poniedziałek 20 listopada 2017 Wydanie nr 3556

Antyterroryści w Centrum Zdrowia Dziecka 'zatrzymali' Św. Mikołaja

08.12.2010 / ebos/kgp Antyterroryści w Centrum Zdrowia Dziecka 'zatrzymali' Św. Mikołaja  

Na co dzień zatrzymują niebezpiecznych przestępców, ale ostatnio przypadła im w udziale inna rola. Trzeba przyznać, że antyterroryści i tym razem pokazali, co potrafią. Najpierw zatrzymali fałszywego Mikołaja, później nie ugięli się pod gradem pytań małych pacjentów oddziału kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu nie spodziewali się tak wielu atrakcji. Najpierw korytarzami 6 piętra, na którym znajduje się oddział kardiologii, przemknął Mikołaj, poszukując Rudolfa, który jak zwykle gdzieś się zapodział. W poszukiwaniu niesfornego renifera odwiedził wszystkie szpitalne sale. Swoim zwyczajem obdarował pacjentów prezentami. Podczas tej wyjątkowej wizyty towarzyszyły mu postaci z Gwiezdnych Wojen oraz Agnieszka Kunikowska, która prowadzi audycje Radio Dzieciom w Programie 1 Polskiego Radia i Jarosław Boberek aktor filmowy i teatralny. A wszystko to za sprawą Programu 1 Polskiego Radia, który na żywo prowadził specjalną mikołajkową audycję z Centrum Zdrowia Dziecka.

Pacjenci, rodzice a nawet personel szpitala – wszyscy byli zachwyceni tą niespodziewaną wizytą. Każdy chciał zrobić sobie zdjęcie z którąś z postaci z Gwiezdnych Wojen. W wielu rodzinnych albumach na pewno znajdą się fotografie z Mistrzem Jedi. Największą popularnością cieszył się robot Artuditu – który sam poruszał się po szpitalnych korytarzach, a dodatkowo ciekawość najmłodszych wzbudzał swoimi pokrętełkami, guziczkami i migającymi lampkami. Pacjenci mogli również powalczyć laserowymi mieczami i spróbować swoich sił w konkursach wiedzy o Gwiezdnych Wojnach.

Adam i Dominik, którzy właśnie leczą się w Centrum Zdrowia Dziecka, pokusili się nawet o odegranie scenki z jednego z epizodów filmowych, co wyszło bardzo przekonująco według ekspertów grupy kostiumowej S.W.A.T, dzięki której dzieci mogły spotkać się z tymi kultowymi postaciami.

Zabawie w Gwiezdne Wojny i pamiątkowym zdjęciom z Mikołajem pewnie nie byłoby końca, ale okazało się, że Mikołaj jest fałszywy. Wtedy do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści zatrzymali i skuli kajdankami „oszusta”. Na szczęście okazało się, że pod czerwonym kostiumem i siwą brodą ukrywa się redaktor Polskiego Radia, który co prawda prawdziwym Mikołajem nie był, ale za to prezenty rozdawał prawdziwe, więc na prośbę dzieci policjanci go uwolnili.

Policyjni antyterroryści stanęli jednak przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Musieli zmierzyć się z gradem pytań o swoją pracę, broń i ekwipunek. Wokół słychać było tylko „co to jest, a do czego służy, a czy mogę zobaczyć jak się strzela”. Cierpliwie odpowiadali na pytania i tłumaczyli wszystko, aż rozwiali wszelkie wątpliwości zainteresowanych.

Panowie, ci młodsi ale ojcowie również, chcieli na własnej skórze sprawdzić wagę ekwipunku i dopóki nie przymierzyli kamizelki kuloodpornej nie mogli uwierzyć, że aż tyle waży. Każdy też chciał sprawdzić jak się mierzy z broni maszynowej, czy z pistoletu.

Chore dzieci z oddziału kardiologii w tym samym czasie odwiedził również Robert Korzeniowski, który pokazał filmy i opowiedział o tym, jak zdobywał kolejne medale. Rozmawiał z chorymi maluchami o sporcie i nawet udało mu się wydobyć od Oli - pacjentki Centrum Zdrowia Dziecka - deklarację, że będzie trenowała jazdę konną, bo chciałaby w przyszłości wystąpić na Olimpiadzie.

Od małych pacjentów i ich rodziców policjanci usłyszeli wiele ciepłych słów, które świadczą o tym, że warto czasem zabawić się w Świętego Mikołaja.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.