Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Poszukiwania14-letniej Eweliny Skwary wciąż trwają-ZDJĘCIE

13.12.2010 / ebos/kgp Poszukiwania14-letniej Eweliny Skwary wciąż trwają-ZDJĘCIE  

Od środy trwają poszukiwania 14-letniej Eweliny Skwary, która zaginęła w drodze do szkoły. Uczestniczyli w nich, oprócz policjantów, strażacy, wojsko, strażnicy leśni oraz mieszkańcy wsi, gdzie mieszka dziewczynka. Do pomocy ściągnięto też specjalistyczny policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną.


Wszystkich, którzy mogą przekazać jakiekolwiek informacje, prosimy o kontakt pod numerami alarmowymi: 997 i 112. Uruchomiono także specjalną policyjną infolinię: (52) 525 53 06, gdzie przez całą dobę można dzwonić, przekazując informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu nastolatki.

Od środy policjanci, strażacy, żołnierze, straż leśna oraz mieszkańcy poszukują zaginionej 14-letniej Eweliny Skwary z miejscowości Służewo Pole w powiecie aleksandrowskim. Ekipy przez trzy dni przeczesywały teren wsi, gdzie mieszka dziewczynka, oraz okoliczne lasy i poligon. Pierwszego dnia w akcji wzięło udział 100 osób, następnego ta liczba zwiększyła się już do 170, a w piątek w poszukiwaniach wzięło udział około 200 osób.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy decyzją Dyrektora Sztabu KGP do pomocy skierowany został także śmigłowiec Sokół 3. Ten specjalistyczny helikopter wyposażony jest w kamerę termowizyjną, a także sprzęt do rejestracji obrazu, który później można odtworzyć i dokładnie przejrzeć.

W ciągu trzech dni przeszukano ponad 600 ha terenu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mediów, które nagłośniły zaginięcie dziewczynki, napływa wiele sygnałów. Policjanci skrupulatnie sprawdzają każdy z nich. Kryminalni, na podstawie przekazanych informacji, przeszukali kilka wskazanych miejsc, przesłuchali kilkanaście osób, rozpytano także kilkadziesiąt rodzin. Niestety wszystkie te czynności nie przyniosły rezultatu.

Dziś rano postanowiono sprawdzić jedną z informacji, którą uzyskali policjanci. Z tego powodu dowodzący działaniami podjął decyzję o ponownym skierowaniu w okolice Służewa około 100 osób. Byli to, oprócz policjantów, także strażacy i mieszkańcy. Ekipy przeszukiwały okolice rzeczki Tążyna. Po godzinie 16.00 zakończono działania w terenie - niestety nie przyniosły one przełomu w tej sprawie.

Przypomnijmy: 14-letnia Ewelina Skwara zaginęła w minioną środę w godzinach porannych w miejscowości Służewo w powiecie aleksandrowskim. Ostatni raz widziana była tego dnia o godz. 7:10, gdy wyjeżdżała z domu do szkoły rowerem. Czerwony składak, którym jechała, został znaleziony około dwudziestu minut później przy drodze w Służewie.

Dziewczynka ma 146 cm wzrostu, 40 kg wagi, jest szczupłej budowy ciała. Ma długie, proste włosy. Jest szatynką, ma niebieskie oczy i okrągłą twarz. Zaginiona ma pieprzyk na szyi. Ubrana była w niebiesko-czarną kurtkę w kratę z kapturem, zapinaną na zamek błyskawiczny, wełnianą czapkę koloru zgniłej zieleni i beżowy szalik w kratę. Miała na sobie czarne spodnie jeansowe, brązowe kozaki, niebieską podkoszulkę i czerwony wełniany sweter z kapturem zapinany na zamek. Miała przy sobie plecak koloru jasno-niebieskiego z napisem PUMA.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej Eweliny Skwary proszone są o pilny kontakt pod numerem (52) 525 53 06 lub alarmowym 997 i 112.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.