Niedziela 21 stycznia 2018 Wydanie nr 3618

Więźniowie segregują śmieci

03.01.2011 / ebos/sw Więźniowie segregują śmieci  

Areszt Śledczy w Krakowie Podgórzu rozpoczął realizację programu Zielone Podgórze mającego na celu edukację ekologiczną osadzonych.

Areszt Śledczy w Krakowie Podgórzu rozpoczął realizację programu Zielone Podgórze mającego na celu edukację ekologiczną osadzonych, a także zachęcenie ich do segregacji odpadów.

W programie bierze udział wyselekcjonowana grupa skazanych odbywających po raz pierwszy karę pozbawienia wolności, dla których przewidziano zorganizowanie cyklu wykładów o tematyce ekologicznej. W akcję segregacji odpadów zostaną włączeni wszyscy osadzeni przebywający w jednostce – w tym celu przed budynkiem Aresztu wystawiono specjalne pojemniki do segregacji śmieci, zaś osadzeni osadzeni otrzymają odpowiednie worki w których będą segregować śmieci. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się 6 grudnia bieżącego roku i potrwa do 30 marca 2011 r.

Jednocześnie pragniemy zachęcić okolicznych mieszkańców do segregowania odpadów – odpowiednie pojemniki wystawione są przed bramą wjazdową na teren Aresztu od strony ulicy Rękawka.

Inne artykuły

Umrzeć w więzieniu

04.01.2018

Dożywotnie pozbawienie wolności jest karą szczególną, orzekaną m.in. za najbardziej brutalne odebranie życia. W populacji więźniów odbywających takie wyroki można wyróżnić specyficzne grupy. Są to młodociani, skazani na dożywocie mimo swojego...

Deportowanym do Polski karę przeliczamy od nowa

03.01.2018

W jednostkach penitencjarnych przebywa 836* osadzonych deportowanych z innych krajów. Zgodnie z przepisami o transferach osób skazanych obowiązującymi od 5 grudnia 2016 r., do naszych więzień przyjeżdżają Polacy, odbywający karę pozbawienia...

Do 5 lat za cofanie licznika i brak badań po wymianie licznika

14.01.2018

Kto zmienia wskazanie licznika przebiegu całkowitego pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Krótko i na temat: w serwisie Rządowego Centrum Legislacji pojawił...

Obowiązkowy kask na nartach i snowboardzie

27.12.2017

Jeśli Mikołaj przyniósł narty lub deskę, warto, by skoczył szybko po kask, ponieważ dzieci i młodzież do ukończenia 16 roku życia mają obowiązek stosowania kasku na stoku narciarskim i snowboardzie — zaś niedopilnowanie tej powinności przez...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.