Czwartek 20 lipca 2017 Wydanie nr 3433

Więźniowie segregują śmieci

03.01.2011 / ebos/sw Więźniowie segregują śmieci  

Areszt Śledczy w Krakowie Podgórzu rozpoczął realizację programu Zielone Podgórze mającego na celu edukację ekologiczną osadzonych.

Areszt Śledczy w Krakowie Podgórzu rozpoczął realizację programu Zielone Podgórze mającego na celu edukację ekologiczną osadzonych, a także zachęcenie ich do segregacji odpadów.

W programie bierze udział wyselekcjonowana grupa skazanych odbywających po raz pierwszy karę pozbawienia wolności, dla których przewidziano zorganizowanie cyklu wykładów o tematyce ekologicznej. W akcję segregacji odpadów zostaną włączeni wszyscy osadzeni przebywający w jednostce – w tym celu przed budynkiem Aresztu wystawiono specjalne pojemniki do segregacji śmieci, zaś osadzeni osadzeni otrzymają odpowiednie worki w których będą segregować śmieci. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się 6 grudnia bieżącego roku i potrwa do 30 marca 2011 r.

Jednocześnie pragniemy zachęcić okolicznych mieszkańców do segregowania odpadów – odpowiednie pojemniki wystawione są przed bramą wjazdową na teren Aresztu od strony ulicy Rękawka.

Inne artykuły

Bezpłatna terapia dla ofiar wypadków komunikacyjnych

07.07.2017

Uczestnicy oraz świadkowie wypadków komunikacyjnych, a także osoby, które straciły w takim wypadku bliskich mają szansę na bezpłatną psychoterapię u specjalistów z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. To trzecia edycja programu TRAKT...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Finał jazzsocjalizacji

14.07.2017

Wyjątkowym koncertem podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Więziennej, znany pianista jazzowy, Leszek Możdżer, podsumował dotychczasową współpracę z gdańską Służbą Więzienną. Projekt współpracy gdańskiej Służby Więziennej z Leszkiem...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.