Piątek 17 listopada 2017 Wydanie nr 3553

Wczoraj zatrzymany, dziś przyznał się do zabójstwa 14-letniej Eweliny

13.01.2011 / ebos/kwp bydgoszcz Wczoraj zatrzymany, dziś przyznał się do zabójstwa 14-letniej Eweliny  

Wczoraj zatrzymany, a po nocnych przesłuchaniach, z zarzutami gwałtu i zabójstwa 14-letniej dziewczynki Eweliny Skwara, zaginionej na początku grudnia w Kujawsko-Pomorskiem.

Prokuratura przedstawiła te zarzuty 26-letniemu mieszkańcowi Radziejowa. Mężczyzna przyznał się do winy.Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali go wczoraj (12.01.2011) dostępne dowody przekonują, że to sprawca zabójstwa 14-letniej Eweliny Skwara. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Wczoraj późnym popołudniem policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadzili do jednostki mieszkańca powiatu radziejowskiego. Zatrzymanie 26-latka było możliwe po kilkutygodniowej pracy specjalnego zespołu powołanego przez komendanta wojewódzkiego Policji. To ustalenia tych policjantów doprowadziły do wytypowania mężczyzny. Sprawa była bardzo trudna, zwłaszcza że miejsce, gdzie doszło do zaginięcia, jak i odnalezienia zwłok, jest położone na uboczu, a sygnały, które docierały do funkcjonariuszy w związku ze sprawą zaginionej, nie pozwalały na rozwiązanie zagadki.

Materiały zgromadzone przez śledczych świadczą, że zdarzenie drogowe nie było przyczyną śmierci 14-latki. Dostępne dowody przekonują, że mamy do czynienia z zabójstwem. Jeszcze wczoraj w nocy prokurator przedstawił 26-latkowi zarzut zabójstwa.

Przełomem w tej sprawie było zgłoszenie o odnalezieniu we wtorek (4 stycznia) w lesie w gminie Dąbrowa Biskupia zwłok młodej kobiety.

Przypomnijmy, że do zaginięcia 14-latki doszło 8 grudnia 2010 r. Od tego dnia trwały poszukiwania Eweliny, w których uczestniczyli, oprócz policjantów, strażacy, wojsko, strażnicy leśni oraz mieszkańcy wsi, gdzie mieszkała dziewczynka. Do pomocy ściągnięty został także specjalistyczny policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Uruchomiono także specjalną, policyjną infolinię, gdzie można było dzwonić, przekazując informacje, które miały pomóc w odnalezieniu nastolatki. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mediów, które nagłośniły sprawę, napłynęło wiele sygnałów (kilkaset). Policjanci skrupulatnie sprawdzali każdy z nich. Kryminalni, na podstawie przekazanych informacji, przeszukali prawie 30 mieszkań, przesłuchali około 200 osób, rozpytano także kilkadziesiąt rodzin.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Prawo na kliknięcie myszki

27.10.2017

Skomplikowane orzeczenia sądowe czy zawiłe akty prawne już wkrótce mogą być nieco bardziej przyjazne nawet dla laika. Prawnicy i informatycy łączą siły, pracując nad systemem informacji, dzięki któremu każdy z nas łatwo wyszuka np. aktualne...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.