Czwartek 29 czerwca 2017 Wydanie nr 3412

Wczoraj zatrzymany, dziś przyznał się do zabójstwa 14-letniej Eweliny

13.01.2011 / ebos/kwp bydgoszcz Wczoraj zatrzymany, dziś przyznał się do zabójstwa 14-letniej Eweliny  

Wczoraj zatrzymany, a po nocnych przesłuchaniach, z zarzutami gwałtu i zabójstwa 14-letniej dziewczynki Eweliny Skwara, zaginionej na początku grudnia w Kujawsko-Pomorskiem.

Prokuratura przedstawiła te zarzuty 26-letniemu mieszkańcowi Radziejowa. Mężczyzna przyznał się do winy.Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali go wczoraj (12.01.2011) dostępne dowody przekonują, że to sprawca zabójstwa 14-letniej Eweliny Skwara. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Wczoraj późnym popołudniem policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadzili do jednostki mieszkańca powiatu radziejowskiego. Zatrzymanie 26-latka było możliwe po kilkutygodniowej pracy specjalnego zespołu powołanego przez komendanta wojewódzkiego Policji. To ustalenia tych policjantów doprowadziły do wytypowania mężczyzny. Sprawa była bardzo trudna, zwłaszcza że miejsce, gdzie doszło do zaginięcia, jak i odnalezienia zwłok, jest położone na uboczu, a sygnały, które docierały do funkcjonariuszy w związku ze sprawą zaginionej, nie pozwalały na rozwiązanie zagadki.

Materiały zgromadzone przez śledczych świadczą, że zdarzenie drogowe nie było przyczyną śmierci 14-latki. Dostępne dowody przekonują, że mamy do czynienia z zabójstwem. Jeszcze wczoraj w nocy prokurator przedstawił 26-latkowi zarzut zabójstwa.

Przełomem w tej sprawie było zgłoszenie o odnalezieniu we wtorek (4 stycznia) w lesie w gminie Dąbrowa Biskupia zwłok młodej kobiety.

Przypomnijmy, że do zaginięcia 14-latki doszło 8 grudnia 2010 r. Od tego dnia trwały poszukiwania Eweliny, w których uczestniczyli, oprócz policjantów, strażacy, wojsko, strażnicy leśni oraz mieszkańcy wsi, gdzie mieszkała dziewczynka. Do pomocy ściągnięty został także specjalistyczny policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Uruchomiono także specjalną, policyjną infolinię, gdzie można było dzwonić, przekazując informacje, które miały pomóc w odnalezieniu nastolatki. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mediów, które nagłośniły sprawę, napłynęło wiele sygnałów (kilkaset). Policjanci skrupulatnie sprawdzali każdy z nich. Kryminalni, na podstawie przekazanych informacji, przeszukali prawie 30 mieszkań, przesłuchali około 200 osób, rozpytano także kilkadziesiąt rodzin.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.