Czwartek 19 października 2017 Wydanie nr 3524

Przyszedł do komendy i oddał w ręce policjantów

24.01.2011 / ebos/kgp Przyszedł do komendy i oddał w ręce policjantów  

W ręce policjantów wpadł sprawca napadu, do którego doszło na stacji paliw w miejscowości Nowe Pole przy obwodnicy Elbląga - 24-latek, grożąc użyciem noża pracownikowi stacji, ukradł 240 zł, po czym zbiegł. Jego zatrzymanie było kwestią czasu.

Jednak w sobotę rano Mateusz L. zaskoczył funkcjonariuszy. Przyszedł do komendy i oddał w ręce policjantów, mówiąc: "widziałem, jak radiowozy za mną jeżdżą. Wcześniej czy później i tak by mnie złapali, wolałem się zgłosić”.

Funkcjonariusze wszystkich wydziałów już po kilku minutach od napadu pracowali nad ustaleniem danych personalnych sprawcy. Policjanci zabezpieczyli zapis monitoringu stacji paliw, jak również zapis kamer pobliskiego baru. Zabezpieczyli także ślady na miejscu przestępstwa oraz przesłuchali świadków. Pies tropiący doprowadził ich do kryjówki mężczyzny. Była to altanka działkowa przy ulicy Skrzydlatej w Elblągu, do której sprawca wcześniej się włamał i tam koczował. Funkcjonariusze znaleźli na miejscu dokumenty z danymi personalnymi, a zaraz po tym odwiedzili dom rodzinny mężczyzny. Dzisiaj do godziny 9.00 obserwowali miejsca, w których wcześniej przebywał, jak również rozpytywali rodzinę, znajomych i sąsiadów 24-latka.

Ku zaskoczeniu policjantów Mateusz L. zgłosił się do komendy około godziny 9.00 zupełnie pijany i prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Mężczyzna oświadczył, że za zrabowane pieniądze kupił w Gdańsku narkotyki. Postanowił przyjść do komendy, gdyż nie mógł wytrzymać presji pościgu i - jak twierdził - wiedział, że zostanie zatrzymany.

Mężczyzna oświadczył policjantom, że zaraz po napadzie pojechał pociągiem do Gdańska i tam kupił narkotyki. Ten wątek również funkcjonariusze będą sprawdzać i ustalać, czy w ogóle jest prawdziwy. Jeśli tak, to wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska sprawdzą, kto sprzedał mężczyźnie środki odurzające.

Zatrzymany Mateusz L. był wcześniej notowany za kradzież i oszustwo.

Za rozbój z użyciem noża grozi mu kara na czas nie krótszy od 3 lat, a górna jej granica to lat 12.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.