Sobota 23 września 2017 Wydanie nr 3498

Poszukiwania zaginionych bliźniaczek

08.02.2011 / ebos/kgp Poszukiwania zaginionych bliźniaczek  

Policja poszukuje, na wniosek strony szwajcarskiej, 6-letnich bliźniaczek, które zostały zabrane z domu przez ich ojca i wywiezione w nieznanym kierunku. Zwłoki mężczyzny znaleziono w rejonie miejscowości Foggia (Włochy).

Do tej pory nie odnaleziono dziewczynek. Ich poszukiwania trwają m.in. na terenie Francji, Włoch i Szwajcarii. Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionych, prosimy o kontakt z Dyżurnym Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP – tel. 22 60 154 47, 22 60 154 48.

Alessia i Livia Scheep zostały zabrane 30 stycznia 2011 r. z domu rodzinnego przez ich ojca, Matthiasa Scheppa, i wywiezione w nieznanym kierunku. Mężczyzna przed wyjazdem oświadczył, że ma zamiar popełnić samobójstwo. Jego zwłoki odnaleziono w rejonie miejscowości Foggia (Włochy), prawdopodobnie popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Do tej pory nie odnaleziono sióstr. Są intensywne poszukiwane m.in. na terenie Francji, Włoch oraz Szwajcarii.

Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionych, prosimy o kontakt z Dyżurnym Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP – tel. 22 60 154 47, 22 60 154 48.

Rysopis zaginionych:

Alessia: 6 lat, 115 cm, włosy blond, długie, okulary lecznicze w oprawkach koloru bordowego. Ubrana w t-shirt biały w paski koloru czerwonego i różowego, białą kurtkę puchową z beżowym wnętrzem, niebieskie dżinsy i czarne buty.

Livia: 6 lat, 115 cm, włosy blond długie, okulary lecznicze w oprawkach koloru pomarańczowego. Ubrana w zielony t-shirt, fioletową kurtkę narciarską, niebieskie dżinsy, buty sportowe "Adidas".

Inne artykuły

Nowy rok szkolny w więziennych szkołach

05.09.2017

Tak jak w innych szkołach w Polsce, w Centrach Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujących przy aresztach śledczych i zakładach karnych, rozpoczął się rok szkolny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Zakładzie Karnym we Włocławku. Nowy rok...

Czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego - jeśli pojawiła się w ostatnich dniach na dokonanie czynności?

31.08.2017

Pytanie jest proste i logiczne, odpowiedź… niekoniecznie: czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego — nawet jeśli wszyscy czekali do ostatniego momentu (na wniesienie skargi kasacyjnej) — bo skoro na coś mamy dwa...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Ustna umowa pożyczki

13.09.2017

Czy ustna umowa pożyczki jest ważna — a zwłaszcza czy pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwrotu pieniędzy pożyczonych „na gębę”? Czy dowodem może być zapisana w kalendarzu pożyczkodawcy notatka — podpisana przez pożyczającego? (wyrok Sądu...

Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią - Konferencja

28.08.2017

Fundacja Court Watch Polska zaprasza wszystkich sędziów do udziału w konferencji pt. „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią”, która odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - SSN prof...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.