Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Wyrok dla zabójców policjanta Andrzeja Struja

11.02.2011 / ebos Wyrok dla zabójców policjanta Andrzeja Struja  

Dziś niewiele ponad rok po tragicznej śmierci policjanta Andrzeja Struja, zakończył się proces jego zabójców. Mateusza N., który dźgnął nożem policjanta, został skazany na 25 lat więzienia, a Piotr R., który w tym czasie go przytrzymywał, na 15 lat.

Uzasadniając swój wyrok sąd stwierdził, że Mateusz N. został skazany na 25 lat ponieważ działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. Z kolei Piotr R., który przytrzymywał policjanta, gdy jego kolega zadawał ciosy nożem, działał jedynie z ewentualnym zamiarem pozbawienia życia - uznał sąd.

Prokurator żądała kary 25 lat więzienia dla obydwu oskarżonych.
Na dzisiejszej rozprawie sąd zakończył proces i wysłuchał mów końcowych. Oskarżonym - Mateuszowi N. i Piotrowi R. - nie groziło dożywocie, ponieważ w momencie zdarzenia nie mieli 18 lat.

Obrona chciała uniewinnienia Piotra R.; nie przyznał się on do udziału w zabójstwie. Mateusz N. natomiast na pierwszej rozprawie przyznał się do winy. Mówił jednak, że nie chciał zabić ofiary.

Po wysłuchaniu mów końcowych stron procesu: prokuratora, pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego oraz obrony, Sędzia zarządził ok. dwugodzinną przerwę, po której został ogłoszony wyrok.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.