Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Brałeś udział w licytacjach na www.fruli.pl, zgoś to Policji

17.02.2011 / ebos/kgp Brałeś udział w licytacjach na www.fruli.pl, zgoś to Policji  

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pod nadzorem Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze, prowadzą postępowanie w sprawie licytacji odbywających się na portalu internetowym www.fruli.pl. Policja prosi o kontakt osoby, które brały udział w tych licytacjach, w celu ustalenia pokrzywdzonych oraz umożliwienia im realizacji ustawowych uprawnień w postępowaniu karnym.

Serwis fruli.pl działał zgodnie z następującym schematem. Aby móc uczestniczyć w aukcji, zarejestrowany użytkownik musiał wykupić prawo do licytowania – podbicie. Podbicia sprzedawane były w pakietach. Ceny pakietów były różne, od kilku groszy do kilku złotych. Użytkownik wykorzystywał podbicia w aukcji, licytując przedmiot z innymi uczestnikami licytacji, przebijając się wzajemnie. Jedno podbicie zwiększało cenę i przedłużało czas trwania licytacji. Gdy aukcja się kończyła, ten, kto licytował ostatni, uzyskiwał prawo wykupu przedmiotu. Pozostałe osoby ponosiły koszty wykorzystanych przez siebie podbić, nie zyskując nic.

Jak w toku dotychczasowych czynności ustalili funkcjonariusze, zachodzi uzasadnione podejrzenie, że licytacje prowadzone przez osoby administrujące portalem fruli.pl przebiegały niezgodnie z ogólnodostępnym regulaminem, w szczególności podejrzewa się, że w aukcji, oprócz licytujących realnych osób, występowały sztuczne podbicia generowane przez serwis fruli.pl, tzw. boty, które zapobiegały wygrywaniu aukcji przez jej rzeczywistych użytkowników.

W związku z powyższym prosimy o kontakt osoby, które brały udział w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl, w celu ustalenia osób pokrzywdzonych oraz umożliwienia im realizacji ustawowych uprawnień w postępowaniu karnym.

Osoby, które brały udział w licytacjach, w celu nawiązania z nimi kontaktu oraz wyznaczenia właściwej dla ich miejsca zamieszkania jednostki Policji, w której zostaną przesłuchane, powinny podać dane osobowe, adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym oraz nr telefonu - za pośrednictwem adresu e-mail fruli@jelenia-gora.policja.gov.pl, wpisując w temat wiadomości "Pokrzywdzony fruli.pl", lub telefonicznie (075 75-20-620), kontaktując się z Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Osoba stawiająca się na przesłuchanie w tej sprawie powinna zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny ważny dokument stwierdzający jej tożsamość oraz, jeśli posiada:

1. Adres e-mail, za pośrednictwem którego dokonywała korespondencji związanej z licytacjami.
2. Wydruk e-mail potwierdzenia rejestracji na portalu www.fruli.pl.
3. Wydruk e-mail autoryzacji transakcji (potwierdzenie wpłaty na konto Fruli za pośrednictwem Dotpay).
4. Wydruki e-mail autoryzacji transakcji inne niż wskazane powyżej.
5. Dokument poświadczający wpłatę z tytułu brania udziału w licytacji na portalu www.fruli.pl, np. wydruk przelewu z konta, wydruk płatności kartą kredytową.
6. Inne posiadane dokumenty związane z udziałem w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl.

Przesłuchanie ma na celu potwierdzenie brania udziału przez zgłaszającą się osobę w licytacjach organizowanych na portalu www.fruli.pl oraz ustalenie rzeczywistej wartości szkody, jaką poniosła.

Każdy z okazanych dokumentów powinien być w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich, jako zgodność z oryginałem, zostanie załączony do protokołu przesłuchania.

Pouczenie o prawach i obowiązkach pokrzywdzonego znajduje się w zakładce:
http://www.prokuratura.jgora.pl/prawa_stron.php#pokrzywdzony/index.php?menu=strona&jakastrona=cert_bezp

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.