Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Facebook przeciwko samobójstwom

09.03.2011 / ebos/heiseonline Facebook przeciwko samobójstwom  

Serwis społecznościowy Facebook uruchomił formularz zatytułowany "Zgłoś treść samobójczą", służący do zgłaszania wpisów, które sugerują, że umieszczający chce targnąć się na swoje życie.
Użytkownik, który zaobserwuje podejrzany status na tablicy znajomego, może w ten sposób zapobiec jego śmierci.

Serwis dla wielu ludzi jest ważnym sposobem komunikowania się ze światem, stąd pomysł uruchomienia takiej funkcji. W przeszłości bowiem zdarzały się już sytuacje, że ktoś próbował się zabić i nikt mu w tym nie przeszkodził, mimo że wcześniej osoba ta powiadomiła o swych zamiarach wielu znajomych.

Przykładem może być historia dziewczyny z Wielkiej Brytanii, która zatruła się lekami, lecz nikt z jej 1082 znajomych z Facebooka od razu nie wziął na poważnie wysłanego przez nią komunikatu. Pomoc nadeszła zbyt późno – dopiero po 17 godzinach ktoś ze znajomych wysłał do matki dziewczyny SMS, żeby sprawdziła, co się dzieje.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.