SQL Error

SQLSTATE[HY000]: General error: 23 Out of resources when opening file '/tmp/#sql_a20_0.MAI' (Errcode: 24 "Too many open files") DESCRIBE visitors_2017_10; /var/www/ebos.pl/index.php at line 91

SQL Error

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ':)' at line 1 INSERT INTO visitors_2017_10 () VALUES (:); /var/www/ebos.pl/index.php at line 91
Wielkie oszustwo na Allegro
Niedziela 22 października 2017 Wydanie nr 3527

Wielkie oszustwo na Allegro

10.03.2011 / ebos/kgp <b>Wielkie oszustwo na Allegro</b>  

Ponad 360 zarzutów usłyszał do tej pory Marek T. podejrzany o oszustwa w sieci, z czego 15 dopuścił się wspólnie z dwoma innymi osobami – mężczyzną i kobietą. Troje podejrzanych, przy współpracy z działem bezpieczeństwa Allegro, zatrzymali opolscy policjanci. Z szacunkowych ustaleń wynika, że podejrzani oszukali ponad 2 tys. osób z całego kraju na kwotę blisko 300 tys. zł.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu uzyskali informację o mężczyźnie, który oszukiwał za pośrednictwem jednego z największych portali aukcyjnych. Mężczyzna oferował do sprzedaży w sieci m.in. popularne perfumy. Stanowiły one około 90% jego ofert. W ramach prowadzonego postępowania, mężczyzna już w kwietniu ubiegłego roku usłyszał zarzuty dokonania szeregu oszustw na szkodę kilkunastu osób z terenu całego kraju. Wtedy to prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Mężczyzna mimo ciążących na nim zarzutów oraz trwającego postępowania przygotowawczego dalej jednak prowadził swoją przestępczą działalność.

Prowadzone przez policjantów działania, przy ścisłej współpracy z pracownikami działu bezpieczeństwa portalu Allegro, pozwoliły na zebranie materiału dowodowego dającego podstawę do ponownego zatrzymania 40-letniego Marka T. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w proceder ten zamieszani są również 24-letni Sebastian D. i 17-letnia Aleksandra T. - mieszkańcy powiatu opolskiego.

Marek T. usłyszał do tej pory 361 zarzutów oszustw i posługiwania się sfałszowanymi dokumentami, z czego 15 dopuścił się wspólnie i w porozumieniu z Sebastianem D. oraz Aleksandrą T. Policjanci szacują, że w wyniku działalności prowadzonej przez trójkę podejrzanych poszkodowanych zostało ponad 2000 osób na terenie całego kraju, a straty z tego tytułu szacowane są przez dział bezpieczeństwa Allegro na około 300 tys. zł.

Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, Marek T. posługując się między innymi sfałszowanym dowodem osobistym, założył na portalu aukcyjnym prawie 20 różnych kont. Oferował na nich do sprzedaży towary, które nigdy do zamawiających nie dotarły. Tylko na jednym z zarejestrowanych kont oszukanych zostało 800 osób. Mężczyzna aby uwiarygodnić swoją działalność drogą elektroniczną, założył również kilkanaście kont bankowych na różne nazwiska. Dane osobowe niezbędne do założenia kont pozyskiwał oferując fikcyjną pracę, a od chętnych do jej podjęcia, uzyskiwał komplet danych osobowych zawartych m.in. w cv. Nikogo oczywiście nie zatrudnił.

Zabezpieczone przez policjantów dowody wskazują, że mężczyzna mógł trudnić się przestępczą działalnością od 2006 roku.

Biorąc pod uwagę ilość pokrzywdzonych jest to jedna z największych tego typu spraw realizowanych na terenie kraju.

Decyzją Sądu Rejonowego w Opolu Marek T. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Inne artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.