Czwartek 19 października 2017 Wydanie nr 3524

Policja ma dostęp do bazy danych o więźniach

21.03.2011 / ebos/kgp Policja ma dostęp do bazy danych o więźniach  

Gen. insp. Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji, i gen. Jacek Włodarski, Dyrektor Generalny Służby Więziennej, podpisali porozumienie w sprawie udostępniania Policji przez Służbę Więzienną danych o osobach pozbawionych wolności.

Porozumienie pozwala policjantom nie tylko na odbieranie aktualnych informacji o zdarzeniach istotnych dla ich działań, ale też na pobieranie danych bezpośrednio z Centralnej Bazy Danych Osób Pozbawionych Wolności, co znacznie usprawni wykonywanie zadań.

Porozumienie w sprawie zasad udostępniania Komendzie Głównej Policji danych z systemu Centralna Baza Danych Osób Pozbawionych Wolności zawarto w związku z wejściem w życie nowej ustawy o Służbie Więziennej. Jego przedmiotem jest współpraca Służby Więziennej i Policji w zakresie wymiany informacji zapewniającej ochronę bezpieczeństwa publicznego.

Dane przekazywane Policji przez Służbę Więzienną mają dotyczyć m.in. planowanych i zrealizowanych przepustek osób pozbawionych wolności, osób pozbawionych wolności, które w wyznaczonym terminie nie powróciły z przepustki, czy też osób, które zbiegły z aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.