Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Zatrzymani sprawcy kradzieży specjalistycznego laptopa

23.03.2011 / ebos/kgp Zatrzymani sprawcy kradzieży specjalistycznego laptopa  

Sprawców kradzieży specjalistycznego laptopa o wartości 140 tys. zł, zatrzymali kryminalni z Bielan. Z Centrum Mowy i Słuchu przy ul. Konwiktorskiej, w dniu 9 marca; 27-latek wraz z 28–letnią koleżanką, ukradł sprzęt niezbędny do funkcjonowania ośrodka.

Sprawcy zostali przekazani śródmiejskiej prokuraturze. Bielańscy policjanci szukają pasera, któremu złodzieje sprzedali laptopa pod Halą Marymoncką, za 600 złotych.

9 marca w Centrum Mowy i Słuchu przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie został skradziony specjalistyczny laptop o wartości około 140 tys. zł. Jest to jeden ze sprzętów niezbędnych do funkcjonowania ośrodka. Kamery wewnętrznego monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który był podejrzany o tę kradzież.

Sprawą zajęli się również policjanci z Bielan. Ich doskonałe rozpoznanie środowiska przestępczego przyniosło oczekiwany efekt. Wczoraj rano kryminalni zatrzymali w mieszkaniu przy ulicy Wrzeciono, 27–latka wraz z dziewczyną, która również jest zamieszana w tę kradzież. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z Bielan szukają teraz pasera, któremu sprawcy sprzedali laptopa za 600 złotych.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.