Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Więżniowie uczcili szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II

05.04.2011 / ebos/sw Więżniowie uczcili szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II  

Ponad 100 świec zapłonęło w sobotę wieczorem w oknach Zakładu Karnego w Białymstoku. W ten sposób osadzeni uczcili szóstą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. W zakładzie karnym przy ulicy Hetmańskiej przebywa około 300 więźniów. Równo o godzinie 21.37 w sobotę w każdej celi zapaliły się świece. Imponujący widok przyciągał uwagę przechodniów.

Zapalenie świecy to naturalny, powszechnie przyjęty sposób na uczczenie pamięci osób zmarłych. Wszyscy osadzeni chcieli wykonać ten symboliczny gest. Przy zaangażowaniu księdza kapelana oraz funkcjonariuszy jednostki zorganizowana została również wieczorna msza święta, czuwanie oraz projekcja multimedialna na temat pontyfikatu Jana Pawła II. Licznie zgromadzeni więźniowie mogli w ten symboliczny sposób uczcić rocznicę śmierci Papieża Polaka razem z całą społecznością naszego miasta.

W obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II włączyli się także osadzeni oraz pracownicy białostockiego aresztu śledczego. Przebywający tam więźniowie modlili podczas mszy świętych i nabożeństwa drogi krzyżowej w intencji papieża.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.