Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Telefon Zaufania 116 111 zadzwonił już 250 000 razy!

06.04.2011 / ebos/fdn Telefon Zaufania 116 111 zadzwonił już 250 000 razy!  

Polskie dzieci bardzo potrzebowały miejsca, do którego mogą zwrócić się o wsparcie w przypadku przeżywania trudności. Konsultanci dyżurujący pod nr 116 111 odebrali ponad ćwierć miliona połączeń oraz odpowiedzieli na prawie 6500 wiadomości przesłanych przez najmłodszych.

6 kwietnia minie dwa i pół roku odkąd Fundacja Dzieci Niczyje powołała pierwszy w Polsce Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Przez ten czas konsultanci odebrali ponad ćwierć miliona połączeń oraz odpowiedzieli na prawie 6500 wiadomości przesłanych przez najmłodszych. Polskie dzieci bardzo potrzebowały miejsca, do którego mogą zwrócić się o wsparcie w przypadku przeżywania trudności.

- Zakładając 116 111 – tak jak inne europejskie kraje - nie wiedzieliśmy czego dokładnie się spodziewać; zastanawialiśmy się, jak na możliwość pomocy telefonicznej zareagują polskie dzieci i młodzież. Teraz, po 30 miesiącach działalności, śmiało możemy powiedzieć, że anonimowa i bezpłatna pomoc wypełnia ważną lukę w systemie pomocy dzieciom. Dlatego niezbędne jest jej rozszerzanie – tak, żeby w przyszłości każde potrzebujące dziecko mogło skorzystać z naszej pomocy, o dowolnej porze dnia i nocy – mówi dr Monika Sajkowska, dyrektor Fundacji Dzieci Niczyje. – Żeby tak się stało, konieczna jest strategiczna współpraca urzędów państwowych, sponsorów oraz służb i placówek pomocowych.

W tej chwili Telefon działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 20.00. Jest to możliwe dzięki współdziałaniu Fundacji z partnerem technologicznym Telefonu 116 111 – firmą Polkomtel SA – operatorem sieci Plus. W trosce o jak najszerszy dostęp do usługi, FDN nieustannie dąży do rozwoju oferty Telefonu. Już wkrótce będzie można skorzystać z pomocy konsultantów przez 7 dni w tygodniu. Stanie się tak dzięki strategicznej współpracy z operatorem sieci Plus oraz wsparciu ze strony MSWiA i Fundacji BRE Banku.

FDN dociera do dzieci z informacją o bezpłatnej i ogólnopolskiej ofercie pomocowej poprzez pakiety edukacyjne, które rozsyłane są do gimnazjów, domów dziecka i świetlic. Ich istotnym elementem są wykorzystywane przez nauczycieli scenariusze lekcji. W czasie zajęć według nich prowadzonych, dzieci zapoznają się z ofertą i zasadami funkcjonowania Telefonu 116 111. Rozwijają też umiejętności formułowania problemów i szukania rozwiązań. Ponadto, poznają miejsca i osoby, do których warto zwrócić się ze swoimi troskami. Dzięki pracy nad tymi tematami, dzieci odważniej korzystają z zewnętrznej pomocy.

- Bardzo pomogło mi, że w końcu komuś o tym powiedziałam. Jest mi trudno i nie wierzyłam, że ktoś zechce mnie wysłuchać. Dziękuję za tę rozmowę – dużo mi dała - to słowa 14-letniej Basi, która skorzystała z oferty Telefonu kilka dni temu. Konsultanci 116 111 słyszą je każdego dnia od setek dzieci.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.