Środa 22 listopada 2017 Wydanie nr 3558

10 lat więzienia za fałszywe pieniądze

20.04.2011 / ebos/kgp 10 lat więzienia za fałszywe pieniądze  

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów. Za kupiony przez siebie towar płacili fałszywymi banknotami euro. Policjanci ustalają, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Oficer dyżurny policji w Kostrzynie otrzymał informację o tym, że w jednym z kostrzyńskich punktów handlowych dwaj mężczyźni usiłowali zapłacić za towar fałszywymi banknotami. Kolejno jeden po drugim wchodzili do sklepu i za niewielkie zakupy płacili banknotem o nominale 50 euro.

Takie zachowanie oraz same banknoty wzbudziły podejrzenie sprzedawcy. Powiadomieni o sytuacji policjanci już po chwili byli na miejscu i zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 18- i 19-letni mieszkańcy Kostrzyna.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli kolejny banknot, również o nominale 50 euro. Wzbudzające podejrzenie pieniądze zostały zabezpieczone i przesłane do ekspertyzy.

Obaj zatrzymani mężczyźni doprowadzeni dziś zostaną do Prokuratury Rejonowej w Słubicach, gdzie będą przesłuchani. Policjanci ustalają teraz, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Kodeks karny za przestępstwo, jakim jest wprowadzanie w obieg podrobionych pieniędzy lub innych środków płatniczych, przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.