Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

10 lat więzienia za fałszywe pieniądze

20.04.2011 / ebos/kgp 10 lat więzienia za fałszywe pieniądze  

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów. Za kupiony przez siebie towar płacili fałszywymi banknotami euro. Policjanci ustalają, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Oficer dyżurny policji w Kostrzynie otrzymał informację o tym, że w jednym z kostrzyńskich punktów handlowych dwaj mężczyźni usiłowali zapłacić za towar fałszywymi banknotami. Kolejno jeden po drugim wchodzili do sklepu i za niewielkie zakupy płacili banknotem o nominale 50 euro.

Takie zachowanie oraz same banknoty wzbudziły podejrzenie sprzedawcy. Powiadomieni o sytuacji policjanci już po chwili byli na miejscu i zatrzymali dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 18- i 19-letni mieszkańcy Kostrzyna.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli kolejny banknot, również o nominale 50 euro. Wzbudzające podejrzenie pieniądze zostały zabezpieczone i przesłane do ekspertyzy.

Obaj zatrzymani mężczyźni doprowadzeni dziś zostaną do Prokuratury Rejonowej w Słubicach, gdzie będą przesłuchani. Policjanci ustalają teraz, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie podejrzanych banknotów.

Kodeks karny za przestępstwo, jakim jest wprowadzanie w obieg podrobionych pieniędzy lub innych środków płatniczych, przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.