Środa 28 czerwca 2017 Wydanie nr 3411

Radosław K. - pijany recydywista wjechał w grupę dzieci!

07.11.2009 / ebos.pl Radosław K. - pijany recydywista wjechał w grupę dzieci!  

Drogowy pirat, który w Siennicy Nadolnej (lubelskie) rozpędzonym bmw wjechał w grupę ludzi, już wcześniej był karany. Jak ustaliła policja, w 2000 roku w spowodowanym przez mężczyznę wypadku była ofiara śmiertelna. Wtedy został skazany na karę 2 lat więzienia. Teraz, za spowodowanie kolejnego wypadku pod wpływem alkoholu, grozi mu do 12 lat więzienia.

Informację świadków potwierdza także lubelska policja. - W czerwcu 2000 roku mężczyzna został zatrzymany przez policję. Wówczas jadąc na motorze spowodował wypadek w którym zginął jego pasażer - mówi podkomisarz Jacek Deptuś z zespołu prasowego policji w Lublinie.

Policja podkreśla, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów, do czego miał się przyznać. Teraz sprawdzają, czy podczas zdarzenia sprzed 9 lat był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w piątek około 18 wieczorem w Siennicy Dolnej, w województwie lubelskim. Rozpędzone bmw wbiło się grupę osób wracającą z kościoła. Początkowo mówiło się, że rannych zostało 7 osób - pięcioro dzieci i dwoje dorosłych.

Jednak w sobotę do szpitala zgłosiły się kolejne 3 osoby, które tuż po wypadku w wyniku szoku nie zgłosiły urazów. Lekarze zdecydowali o hospitalizacji łącznie 8 osób.

Trójka dzieci w stanie ciężkim trafiła do szpitala dziecięcego w Lublinie. Obecnie ich stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Najbardziej poszkodowane dziecko znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej.

- Starsza 15-letnia dziewczynka ma złamane obie kości podudzia, trzeba było ją zoperować. Ma też liczne rany na twarzy. Natomiast druga dziewczynka, 10-letnia, ma z kolei ciężki uraz głowy z obrzękiem mózgu i wylewami - powiedział jerzy Osemlak z lubelskiego szpitala.

Dorośli i pozostałe dzieci trafiły do szpitala w Krasnymstawie, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Radosław K., sprawca wypadku, miał w chwili zatrzymania 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany po pościgu, próbował bowiem - już bez samochodu - uciec z miejsca zdarzenia.
Pijany zbiegł z miejsca wypadku. A był twarzą kampanii
Tomasz Stockinger brał udział w kampanii społecznej, promującej...

36-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. - Na razie nie prowadzimy żadnych czynności. Po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Może mu grozić nawet 12 lat więzienia - dodaje podkomisarz.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.