Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Hotelowi turyści zatrzymani

10.11.2009 / ebos/kgp Hotelowi turyści zatrzymani  

Policjanci z III komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat, którzy wyłudzali usługi hotelowe. Mężczyźni wynajmowali pokoje i korzystali z różnych usług nie płacąc za nie. Opuszczając placówki hotelowe kradli wyposażenie np.: ręczniki, talerze, środki czystości a nawet telewizor. Jak wstępnie ustalono, tylko na terenie Lubelszczyzny, narazili 7 hoteli na straty na kwotę około 7 tys. złotych. Policjanci ustalają, czy oszuści nie dopuścili się podobnych przestępstw na terenie innych województw.

Do zatrzymania jednego z oszustów doszło przed kilkoma dniami. Policjanci z III komisariatu otrzymali telefon od pracowników jednego z hoteli w Lublinie, którzy poinformowali o ujęciu mężczyzny. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że ujęty 22-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego wspólnie ze swoim znajomym od kilku dni wynajmował pokój. Mężczyźni korzystali także z usług hotelowej restauracji. Goście opuszczając hotel powiadomili pracowników recepcji, że zaraz wrócą, gdyż wybierają się do bankomatu po pieniądze. Czujni i podejrzliwi w stosunku do gości pracownicy hotelu, nie pozwolili odejść obydwu mężczyznom. Poprosili jednego z nich o pozostanie na miejscu do momentu powrotu jego kompana z pieniędzmi. Jak się okazało, kolega już nie powrócił.

Ujętym mężczyzną okazał się 22-letni Łukasz R. mieszkaniec Lublina. Jak się okazało, mężczyzna chciał dodatkowo ukraść wyposażenie hotelu. Policjanci w trakcie przeszukania zawartości jego bagażu znaleźli m.in. ręczniki hotelowe oraz środki czystości. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci z III komisariatu zajęli się poszukiwaniem drugiego z oszustów.

28-letni Michał M. - mieszkaniec powiatu świdnickiego wpadł w ręce policjantów wczoraj pod jednym z hipermarketów podczas legitymowania. Zaskoczony zatrzymaniem trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że mężczyźni nie tylko z tego hotelu wyłudzili usługi. W sumie od końca października aż do 4 listopada policjanci otrzymali o podobnych zdarzeniach 7 takich zgłoszeń. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni bawili w większości w luksusowych hotelach. Zamawiali posiłki, korzystali z różnych ofert i usług. Nie dość, że opuszczali hotele nie płacąc za pobyt, dodatkowo w torbach wynosili wyposażenie. Z jednego z hoteli w centrum miasta skradli nawet telewizor.

Jeden z zatrzymanych – 22-letni mieszkaniec Lublina usłyszał już 6 zarzutów wyłudzeń oraz zarzut kradzieży. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jego 28-letni kolega znajduje się w policyjnym areszcie. Jutro trafi przed oblicze prokuratury i sądu.

Oszustom grozi kara do 8 lat wiezienia. Policjanci przypuszczają, że mężczyźni mogli się dopuścić podobnych przestępstw na terenie innych województw. Sprawa jest rozwojowa.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.