Środa 22 listopada 2017 Wydanie nr 3558

Policyjny psi nos - niezawodny

10.11.2009 / ebos/kwp lublin Policyjny psi nos - niezawodny  

Puławscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Dęblina, który spowodował wypadek drogowy i zbiegł z miejsca zdarzenia porzucając auto. Ukrytego w krzakach uciekiniera 1,5 kilometra dalej wytropił „Berg” - policyjny pies służbowy.

Jak się okazało, 24-latek jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Mało tego, pijany mieszkaniec Dęblina podróżował skradzionym przez siebie autem dodatkowo łamiąc aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.


Wczoraj w południe dyżurny puławskiej Policji otrzymał zgłoszenie od świadka o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Kolonia Góra Puławska. Według zgłaszającego kierujący oplem omegą na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. Mężczyzna następnie wydostał się przez boczną szybę i uciekł do lasu.
Kilka minut później na miejscu wypadku pojawili się policjanci. Będący na miejscu policyjny pies służbowy – „ Berg” podjął trop. Owczarek niemiecki doprowadził w końcu do sprawcy, który ukrył się w krzakach. Mężczyzna znajdował się 1,5 kilometra od porzuconego pojazdu.
Sprawcą wypadku okazał się 24 letni mieszkaniec Dęblina. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym, dyżurny puławskiej jednostki odebrał zgłoszenie od mieszkańca Puław o kradzieży jego samochodu marki Opel Omega. Samochód został skradziony tego dnia z parkingu.

Nietrzeźwy 24-latek z zawartością promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało sie, że zatrzymany posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Rykach celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego.

Za kradzież opla, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, łamanie zakazu sądowego zgodnie z kodeksem karnym 24 latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Po śladach do przestępcy

20.11.2017

Na podstawie śladów butów jak po nitce do kłębka można dojść do sprawcy zdarzenia. Bo każde obuwie w trakcie użytkowania nabiera charakterystycznych cech. – Są to cechy indywidualne i niepowtarzalne. Na ich podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.