Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Policyjny psi nos - niezawodny

10.11.2009 / ebos/kwp lublin Policyjny psi nos - niezawodny  

Puławscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Dęblina, który spowodował wypadek drogowy i zbiegł z miejsca zdarzenia porzucając auto. Ukrytego w krzakach uciekiniera 1,5 kilometra dalej wytropił „Berg” - policyjny pies służbowy.

Jak się okazało, 24-latek jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Mało tego, pijany mieszkaniec Dęblina podróżował skradzionym przez siebie autem dodatkowo łamiąc aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.


Wczoraj w południe dyżurny puławskiej Policji otrzymał zgłoszenie od świadka o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Kolonia Góra Puławska. Według zgłaszającego kierujący oplem omegą na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował. Mężczyzna następnie wydostał się przez boczną szybę i uciekł do lasu.
Kilka minut później na miejscu wypadku pojawili się policjanci. Będący na miejscu policyjny pies służbowy – „ Berg” podjął trop. Owczarek niemiecki doprowadził w końcu do sprawcy, który ukrył się w krzakach. Mężczyzna znajdował się 1,5 kilometra od porzuconego pojazdu.
Sprawcą wypadku okazał się 24 letni mieszkaniec Dęblina. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym, dyżurny puławskiej jednostki odebrał zgłoszenie od mieszkańca Puław o kradzieży jego samochodu marki Opel Omega. Samochód został skradziony tego dnia z parkingu.

Nietrzeźwy 24-latek z zawartością promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnego aresztu. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało sie, że zatrzymany posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Rykach celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego.

Za kradzież opla, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, łamanie zakazu sądowego zgodnie z kodeksem karnym 24 latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.