SQL Error

SQLSTATE[HY000]: General error: 23 Out of resources when opening file '/tmp/#sql_a20_0.MAI' (Errcode: 24 "Too many open files") DESCRIBE visitors_2017_10; /var/www/ebos.pl/index.php at line 91

SQL Error

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ':)' at line 1 INSERT INTO visitors_2017_10 () VALUES (:); /var/www/ebos.pl/index.php at line 91
Handlowali narkotykami w więzieniach - CBŚ zatrzymało 7 osób
Niedziela 22 października 2017 Wydanie nr 3527

Handlowali narkotykami w więzieniach - CBŚ zatrzymało 7 osób

24.11.2009 / ebos/kgp Handlowali narkotykami w więzieniach - CBŚ zatrzymało 7 osób  

W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wpadło 7 osób związanych z rozprowadzaniem narkotyków wśród więźniów śląskich aresztów śledczych i zakładów karnych, w tym założyciela i kierownika zorganizowanej grupy przestępczej, Pawła K. pseudonim Diabeł.

W nielegalne interesy zamieszani byli zarówno osadzeni jak i ich rodziny. Dotychczas w prowadzonym śledztwie 23 zarzuty popełnienia przestępstw przedstawiono dziewięciu podejrzanym. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP, działając pod nadzorem Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, zatrzymali kolejne osoby, zajmujące się handlem środkami odurzającymi i psychotropowymi na terenie aresztów śledczych i zakładów karnych na Śląsku.

W trakcie działań na terenie Częstochowy funkcjonariusze zatrzymali siedem osób, w tym założyciela i kierownika zorganizowanej grupy przestępczej, Pawła K. ps "Diabeł". Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna, odbywając karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Częstochowie, od kwietnia 2007 r. do stycznia 2009 r., w porozumieniu z innymi osadzonymi oraz członkami rodziny, założył grupę przestępczą. Osoby przebywające na wolności zajmowały się wnoszeniem amfetaminy i marihuany na teren aresztów śledczych. Paweł K. wraz z pozostałymi członkami grupy, uprzednio aresztowanymi i odbywającymi karę więzienia m.in. za rozboje, napady i obrót narkotykami, odpowiadał za ważenie środków odurzających, podział i ich dystrybucję wśród innych aresztantów i więźniów.

Policjanci ustalili, że przestępcy wprowadzili do obrotu na terenie aresztów śledczych nie mniej niż 1 kg amfetaminy tj. 10 tys. porcji konsumenckich, oraz marihuanę i tabletki ekstazy. W trakcie realizacji tej sprawy, we współpracy z dyrektorami aresztów śledczych i zakładów karnych oraz wsparciu techników kryminalistyki KWP w Katowicach i przewodników z psami wyspecjalizowanymi w odnajdowaniu narkotyków Referatu Operacyjnego Izby Celnej w Katowicach, przeszukano cele trzech aresztów śledczych na terenie województwa śląskiego.

Członkowie grupy będą odpowiadać za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel narkotykami i udzielanie środków odurzających. Czworo podejrzanych trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące, natomiast wobec pozostałych 3 prokurator zastosował dozory policji. Policjanci zabezpieczyli też należącą do nich gotówkę w wysokości 20 tys. złotych.

Dotychczas w prowadzonym śledztwie 23 zarzuty popełnienia przestępstw przedstawiono dziewięciu podejrzanym. Pięć osób trafiło do aresztu, natomiast trzy pozostają pod policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania.

Inne artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.