Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Przejmował internetowe konta bankowe, przejęli i jego

03.12.2009 / ebos/kgp Przejmował internetowe konta bankowe, przejęli i jego  

W ręce dolnośląskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o przejmowanie internetowych kont bankowych, oszustwa na jednym z portali aukcyjnych oraz usiłowania i wyłudzenia kredytów gotówkowych i ratalnych. To już trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy mogli oszukać w ten sposób kilkadziesiąt osób na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o włamywanie się na prywatne, internetowe konta bankowe, oszustwa na portalu aukcyjnym oraz usiłowania i wyłudzenia kredytów. Zatrzymany 35- letni mieszkaniec Wrocławia jest trzecią osobą podejrzaną w tej sprawie.
Jak ustalili policjanci sprawcy pozyskiwali dane osobowe i dokumenty, na podstawie których włamywali się na internetowe konta bankowe, w różny sposób. Posługując się pozyskanymi danymi czy dokumentami zakładali również swoje rachunki. Mając już kontrole nad prywatnymi kontami przelewali z nich pieniądze. Ponadto wykorzystując dokumenty i dane innych osób, wyłudzali również kredyty. Szacuje się, że sprawcy mogli oszukać w ten sposób kilkadziesiąt osób, na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych.

Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.