Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Baza danych teleadresowych sądów w Polsce - wyszukiwarka

03.12.2009 / ebos Baza danych teleadresowych sądów w Polsce - wyszukiwarka  

Z końcem listopada na EBOS.PL udostępniona została wyszukiwarka danych teleadresowych wszystkich polskich sądów powszechnych.

Znalezienie poszukiwanego sądu lub jego konkretnego wydziału stało się prostsze dzięki pojawieniu się pola edycyjnego;
wystarczy wpisać np. nazwę miasta w którym znajduje się poszukiwany sąd aby zapoznać się z danymi teleadresowymi tego sądu.

W dalszym ciągu istnieje także możliwość wyszukania danego sądu poszukując go wg podziału administracyjnego Polski lub podziału organizacyjnego polskiego sądownictwa tj. wg apelacji.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.