Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

"Wnuczek" z koleżanką zatrzymani - za kratami nawet do 8 lat

15.12.2009 / ebos/kgp  

Wspólne działania policjantów z Brzozowa, Jasła oraz Rzeszowa doprowadziły do zatrzymania przestępców, którzy metodą „na wnuczka” oszukali 70-letnią kobietę. Odzyskano 20 tys. zł, które zwrócono poszkodowanej. Do tej sprawy zatrzymano dwie osoby – kobietę i mężczyznę, którym grozi kara do 8 lat więzienia.

9 grudnia br. do 70-letniej mieszkanki Brzozowa zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej bratanka. Płacząc powiedział, że spowodował wypadek i za powstałe szkody musi zapłacić 25 tys. zł. Poprosił „ciocię” o pożyczenie pieniędzy. W trakcie rozmowy zgodził się, aby kwota ta była niższa. Po wszystkich uzgodnieniach mężczyzna oświadczył, że jest ranny i po pieniądze zgłosi się jego koleżanka. Dopiero po przekazaniu 20 tys. zł mieszkanka Brzozowa zaczęła zastanawiać się nad zajściem. Zweryfikowała fakty i zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Brzozowa, Jasła i Rzeszowa dały efekt i już następnego dnia zatrzymano oszustów - 30-letniego mężczyznę i 23 -letnią kobietę. Obydwoje są narodowości romskiej. Kobieta została rozpoznana przez poszkodowaną. Zatrzymani przyznali się do oszustwa. Odzyskano również pieniądze, które powróciły do właścicielki.

Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a kobietę poszukiwaną kilkoma listami gończymi, przewieziono do aresztu śledczego. Za popełnione oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.