Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Zimą nie bądź obojętny

18.12.2009 / ebos/kgp Zimą nie bądź obojętny  

Policjanci z Lubaczowa i Ropczyc uratowali w nocy dwie osoby, którym groziła śmierć z wychłodzenia. Pierwszego z nich wyziębionego znaleźli w leśnym rowie, drugiego śpiącego przy drodze.

Policja apeluje - zainteresujmy się losem innych osób, nie przechodźmy koło nich obojętnie. Nasz telefon może uratować im życie.

Wieczorem funkcjonariusze prowadzili poszukiwania na terenie gminy Narol. Rodzina 50-letniego mężczyzny powiadomiła lubaczowską policję o jego zaginięciu. Zaginiony od rana pracował w lesie z synem, po czym poszedł do sklepu po alkohol i już nie wrócił. Wyziębionego mężczyznę policjanci znaleźli po północy w leśnym rowie.

W nocy policjanci z Ropczyc interweniowali na ulicy Mickiewicza. Pijany mężczyzna chodził po jezdni utrudniając ruch, a chwilę potem zasnął na poboczu. Dzięki powiadomieniu Policji oraz szybkiej interwencji funkcjonariuszy, mężczyzna uniknął zamarznięcia.

Mamy zimę, w ostatnich dniach spadł śnieg i panują niskie temperatury. Te trudne warunki atmosferyczne często bywają przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Najczęściej narażone są na nią osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu, czy osoby samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie.

Policjanci patrolujący ulice miast zwracają szczególną uwagę na takie osoby, ale także My nie bądźmy obojętni.
Powiadommy ośrodek pomocy społecznej czy Policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Jak podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, tylko ostatniej dobry zmarło 5 osób z powodu wychłodzenia organizmu.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.