Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Informacje od obywateli pomogły zatrzymać sprawcę napadu

28.12.2009 / ebos/kgp Informacje od obywateli pomogły zatrzymać sprawcę napadu  

Pilscy oraz koszalińscy kryminalni zatrzymali dzisiaj w godzinach porannych 26 - letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o napad na punkt bankowo-kasowy przy ul. Wyspiańskiego w Pile. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w miniony piątek około 15:00. Do punktu bankowo-kasowego przy ulicy Wyspiańskiego wszedł nieznany sprawca. W pewnym momencie wyciągnął on z torby butelkę, w której znajdowała się benzyna, a następnie polał nią jednego z pracowników. Bandzior oświadczył, że jeżeli nie zostaną mu wydane pieniądze, to podpali mężczyznę. Przerażony personel wydał mu pieniądze, które sprawca spakował do torby i pospiesznie oddalił się w nieustalonym kierunku.

Natychmiast po uzyskaniu informacji o napadzie, pilscy kryminalni przystąpili do zbierania informacji oraz typowania osób, które mogły dokonać przestępstwa. Zabezpieczony zapis z monitoringu bankowego, przesłuchanie kilkunastu świadków, a w szczególności informacje przekazane przez obywateli, pozwoliły na wytypowanie konkretnej osoby.
Dzisiaj w godzinach porannych pilscy oraz koszalińscy kryminalni, zatrzymali 26-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna ukrywał się w wynajętym mieszkaniu na osiedlu domków jednorodzinnych w Koszalinie. Był on tak zaskoczony wizytą policjantów, że podczas zatrzymania nie stawiał żadnego oporu.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do napadu. Funkcjonariuszom udało się również zabezpieczyć część skradzionych pieniędzy. 26-latek nie był wcześniej notowany, teraz może mu grozić nawet do 12 lat więzienia.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.