Czwartek 22 czerwca 2017 Wydanie nr 3405

Złapali przestępców na fałszywą loterię

28.12.2009 / ebos/ifp Złapali przestępców na fałszywą loterię  

Policjanci z Tajlandii wymyślili sprytny sposób na wyłapanie ukrywających się przestępców. Funkcjonariusze wysłali na ich adresy listy gratulujące wygranej w loterii. Kiedy bandyci pojawili się po odbiór nagrody, zamiast pieniędzy czekały na nich kajdanki.

Funkcjonariusze z Bangkoku rozesłali setki listów do mieszkających w samym mieście i jego okolicach przestępców, podejrzanych między innymi o gwałty i kradzieże. W przesyłkach była informacja o tym, że ich numer telefonu, lub odpowiednik polskiego numeru PESEL, został wylosowany w loterii i jego posiadacz może liczyć na nagrodę.

14 poszukiwanych pokusiło się po dodatkowe pieniądze i stawiło pod wskazanym w listach adresem. Tam, zamiast miłej hostessy wręczającej im plik banknotów, bandyci zastali mniej przyjaznych policjantów, którzy zakuli ich w kajdanki.

Nawet sam pomysłodawca "loterii" był zadziwiony jej wynikami, gdyż nie spodziewał się od poszukiwanych aż takiej lekkomyślności. Dodał jednak, że niektórzy byli na policyjnej liście od tak dawna, że mogli myśleć, iż zostali z niej już wykreśleni. - Prawdopodobnie czuli się bardzo głupio, zwłaszcza ci, którzy ukrywali się miesiącami - skomentował ich wpadkę funkcjonariusz.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.