SQL Error

SQLSTATE[HY000]: General error: 23 Out of resources when opening file '/tmp/#sql_a20_0.MAI' (Errcode: 24 "Too many open files") DESCRIBE visitors_2017_10; /var/www/ebos.pl/index.php at line 91

SQL Error

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ':)' at line 1 INSERT INTO visitors_2017_10 () VALUES (:); /var/www/ebos.pl/index.php at line 91
Bilans bożonarodzeniowego weekendu na polskich drogach
Niedziela 22 października 2017 Wydanie nr 3527

Bilans bożonarodzeniowego weekendu na polskich drogach

28.12.2009 / ebos/kgp Bilans bożonarodzeniowego weekendu na polskich drogach  

W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na polskich drogach doszło do 251 wypadków, w których śmierć poniosło 36 osób, a 338 zostało rannych.

Bardzo niepokojący jest fakt, że wśród osób które zginęły 16 to piesi. W ciągu tych kilku dni policjanci zatrzymali 951 nietrzeźwych kierujących.

Już w czwartek (24.12) w całej Polsce ruszyła akcja pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Wtedy właśnie przypadał czas największego natężenia ruchu szczególnie przy trasach wylotowych z większych miast. Tysiące policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i prędkość z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Jak podkreślali policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP święta Bożego Narodzenia to okres, w którym po polskich drogach poruszają się całe rodziny – i to właśnie często całe rodziny są uczestnikami wypadków. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań prewencyjnych, aby zminimalizować ilość zdarzeń drogowych i wyeliminować pijanych kierowców. Akcja „Bezpieczny weekend” potrwała do niedzieli (27.12) i jak zauważyli policjanci w tym czasie zdarzyło się mniej wypadków, było mniej osób zabitych i rannych. Za to zatrzymano więcej niż rok temu kierowców na podwójnym gazie.

W ciągu tego przedłużonego weekendu doszło w sumie do 251 wypadków, w których śmierć poniosło 36 osób, a 338 zostało rannych. Z statystyk policjantów ruchu drogowego wynika, że do najczęstszymi przyczynami wypadków była nadmierna prędkość, wyprzedzanie na trzeciego i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To co również jest bardzo niepokojące to fakt, że z 36 osób, które zginęły w wypadkach 16 to piesi. Być może, gdyby te osoby miały na sobie elementy odblaskowe, tych tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć. Niestety nie obyło się także bez pijaków za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 951 nietrzeźwych kierujących. Należy pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentracje i refleks. Nie ma wytłumaczenia dla osób, które z promilami wsiadają za kierownicę.

Inne artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.