Czwartek 22 czerwca 2017 Wydanie nr 3405

"Dobry wieczór. Poszukujecie mnie..."

30.12.2009 / ebos/kgp  

Niecodzienne zgłoszenie telefoniczne odebrali wczoraj kraśniccy policjanci. Rozmówca poprosił o przyjazd Policji, gdyż jak oznajmił jest poszukiwany i chce się oddać w ręce wymiaru sprawiedliwości. Kiedy zaraz po zatrzymaniu dowiedział się, że ma do „odsiadki” cały rok, a nie jak myślał miesiąc, zmienił nagle zdanie. Niestety było już za późno. Mężczyzna trafił już do aresztu w Opolu Lubelskim.

"Dobry wieczór. Poszukujecie mnie...". Tej treści telefon odebrał wczoraj około godz. 19:00 dyżurny kraśnickiej komendy. Rozmówca oznajmił, iż jest poszukiwany przez sąd i chce zostać jak najszybciej zatrzymany. Podał swoje dane oraz adres zamieszkania, prosząc o szybki przyjazd Policji. Policjanci potraktowali poważnie to niecodzienne zgłoszenie i na miejsce wskazane przez rozmówcę został wysłany patrol.

Na miejscu policjanci zastali czekającego na nich 37-letniego Piotra G. Mężczyzna chętnie oddał się w ręce stróżów prawa. Powiedział, że ma do „odsiadki” tylko jeden miesiąc. Mocno się jednak zdziwił, kiedy okazało się, że nie miesiąc a cały rok.
Słysząc to, mężczyzna nagle zmienił zdanie. Oświadczył, że w takim razie nie chce teraz odbywać kary, a zgłosi się dopiero w nowym roku. Niestety na zmianę decyzji już było za późno. Piotr G. noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań w Kraśniku. Dziś odwieziony został do aresztu w Opolu Lubelskim, gdzie spędzi najbliższy rok.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.