Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Policja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

08.01.2010 / ebos/kgp Policja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  

Badania wariografem, kursy samoobrony w CSP w Legionowie, policyjny polonez „grający” w filmie „U Pana Boga za piecem” – to tylko niektóre atrakcje, które będzie można wylicytować na aukcjach. Dochód z nich zasili WOŚP. W całym kraju policjanci będą też zbierać pieniądze na rzecz Fundacji – wśród nich także Komendant Główny Policji.


Policjanci w całej Polsce przygotowali wiele ciekawych propozycji dla wszystkich wspierających WOŚP, m.in. atrakcyjne licytacje. Komenda Główna Policji wystawiła na aukcję trzy badania wariografem i dwa kursy samoobrony organizowane przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Z badań na wariografie może skorzystać każdy, kto chce sprawdzić, czy zdoła oszukać to urządzenie, zweryfikować poziom swoich emocji oraz zadać konkretne pytanie komuś ze swojego otoczenia i usłyszeć prawdziwą odpowiedź. Kurs samoobrony natomiast jest przeznaczony dla osób, które chcą się poczuć pewniej i bezpieczniej, chcą poznać kilka niezawodnych chwytów obronnych czy też przekonać się, w jaki sposób można odeprzeć atak i obronić się przed napastnikiem. Z kolei policjanci z Białegostoku przekazali na licytację policyjnego poloneza, który "brał udział” w filmie "U Pana Boga za piecem”, a funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego zlicytują podczas imprezy koszulki z wizerunkiem maskotki lubuskiej Policji "LUPO” i napisem "I LOVE POLICJA LUBUSKA”. To tylko niektóre aukcje zorganizowane przez Policję.

W głównych punktach większych miast zostaną ustawione błękitne, policyjne patrole WOŚP – policjanci-wolontariusze, stojący koło nowych, srebrnych radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, będą kwestować na rzecz Fundacji. Na warszawskiej Starówce pieniądze będzie zbierał Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk, a wraz z nim m.in. antyterroryści.

Błękitne patrole podczas XVIII Finału WOŚP:
• Bydgoszcz - Centrum miasta,
• Gdańsk - Stare Miasto Długi Targ,
• Gorzów Wlkp. - Centrum miasta,
• Katowice - Katowicki Spodek,
• Kielce - Plac Artystów,
• Kraków - Rynek Główny,
• Lublin - Plac Litewski,
• Łódź - Manufaktura,
• Olsztyn - Centrum miasta,
• Opole - okolice Rynku,
• Poznań - w pobliżu Zamku Cesarskiego,
• Radom - Plac Jagielloński,
• Rzeszów - Rynek,
• Szczecin - Jasne Błonia,
• Wrocław - przy Aquaparku,
• Warszawa - Starówka.

W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki stanie policyjne stoisko, w którym odbędą się konkursy i quizy dla najmłodszych, związane z bezpieczeństwem. Oprócz tego swój występ zapowiedziała Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Stołecznej Policji.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.