Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

Bezpieczna Orkiestra Owsiaka

11.01.2010 / ebos/kgp Bezpieczna Orkiestra Owsiaka  

Podczas osiemnastego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do 58 incydentów. Biorąc pod uwagę, że w kwestach uczestniczyło ponad 120 ty. wolontariuszy, jest to niewielka liczba. Miała na to wpływ przede wszystkim praca policjantów, szkolenia wolontariuszy, ale i magia WOŚP.


Nad kwestującymi podczas tegorocznej WOŚP czuwało prawie 13 tys. policjantów, zarówno umundurowanych, jak i nieumundurowanych. Policjanci zwracali uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Jak co roku, pilnowali też porządku na imprezach oraz asystowali podczas konwojów zebranych pieniędzy.

WOŚP jest imprezą bezpieczną: w 2008 r. odnotowaliśmy 72 negatywne zdarzenia z udziałem kwestujących, w zeszłym 62, w tym roku – tylko 58. Zatrzymano 42 osoby, w tym 15 nieletnich. Incydenty polegały głownie na próbach kradzieży lub kradzieżach, rozbojach i oszustwach. Odnotowaliśmy też 2 pobicia.

Na bezpieczeństwo podczas finałów wpływa praca policjantów, szkolenia osób zbierających datki, ale i wyjątkowy charakter imprezy, która jednoczy ludzi.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.