Czwartek 22 czerwca 2017 Wydanie nr 3405

11-latek z bronią w ręku szkole - ojciec stanie przed sądem

21.01.2010 / ebos/kgp 11-latek z bronią w ręku szkole - ojciec stanie przed sądem  

Kętrzyńscy policjanci zabezpieczyli broń gazową, którą do jednej ze szkół podstawowych w Kętrzynie przyniósł 11-letni chłopiec, by pochwalić się nią przed kolegami. Jak się okazało, broń należała do ojca chłopca, który od dwóch lat nielegalnie przechowywał ją w mieszkaniu. Teraz 48-latek stanie przed sądem.


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.00. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie od dyrekcji jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta, że uczeń szkoły przyniósł na zajęcia lekcyjne prawdopodobnie broń. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z dyrekcją szkoły funkcjonariusze ustalili, że podczas przerwy lekcyjnej nauczycielka pełniąca dyżur na korytarzu szkoły zwróciła uwagę na zachowanie dziecka. Chłopiec demonstrował swoim kolegom nietypowy przedmiot. Nauczycielka mocno się zaniepokoiła, gdy zobaczyła co 11-latek trzymał w dłoni. Była to broń. Natychmiast zabrała mu niebezpieczny przedmiot i zaniosła go do dyrekcji. Ta natychmiast powiadomiła o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze ustalili, że była to broń gazowa produkcji niemieckiej. Na pytania policjantów skąd chłopiec miał broń, nastolatek stwierdził, że wziął ją z domu bez wiedzy ojca, aby pochwalić się kolegom.

Do szkoły natychmiast został wezwany ojciec ucznia, który oświadczył, że broń należy do niego i przechowywał ją od ponad 2 lat w mieszkaniu w szafce pod ubraniami. Mężczyzna przyznał się policjantom, że nie posiada na nią pozwolenia.

Teraz 48-latek odpowie przed sądem za nielegalne posiadanie broni. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.