Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

11-latek z bronią w ręku szkole - ojciec stanie przed sądem

21.01.2010 / ebos/kgp 11-latek z bronią w ręku szkole - ojciec stanie przed sądem  

Kętrzyńscy policjanci zabezpieczyli broń gazową, którą do jednej ze szkół podstawowych w Kętrzynie przyniósł 11-letni chłopiec, by pochwalić się nią przed kolegami. Jak się okazało, broń należała do ojca chłopca, który od dwóch lat nielegalnie przechowywał ją w mieszkaniu. Teraz 48-latek stanie przed sądem.


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.00. Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie od dyrekcji jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta, że uczeń szkoły przyniósł na zajęcia lekcyjne prawdopodobnie broń. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z dyrekcją szkoły funkcjonariusze ustalili, że podczas przerwy lekcyjnej nauczycielka pełniąca dyżur na korytarzu szkoły zwróciła uwagę na zachowanie dziecka. Chłopiec demonstrował swoim kolegom nietypowy przedmiot. Nauczycielka mocno się zaniepokoiła, gdy zobaczyła co 11-latek trzymał w dłoni. Była to broń. Natychmiast zabrała mu niebezpieczny przedmiot i zaniosła go do dyrekcji. Ta natychmiast powiadomiła o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze ustalili, że była to broń gazowa produkcji niemieckiej. Na pytania policjantów skąd chłopiec miał broń, nastolatek stwierdził, że wziął ją z domu bez wiedzy ojca, aby pochwalić się kolegom.

Do szkoły natychmiast został wezwany ojciec ucznia, który oświadczył, że broń należy do niego i przechowywał ją od ponad 2 lat w mieszkaniu w szafce pod ubraniami. Mężczyzna przyznał się policjantom, że nie posiada na nią pozwolenia.

Teraz 48-latek odpowie przed sądem za nielegalne posiadanie broni. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.