Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Lepsze ceny na podrobionym świadectwie szkolnym-zatrzymani 16-latkowie

22.01.2010 / ebos/kgp Lepsze ceny na podrobionym świadectwie szkolnym-zatrzymani 16-latkowie  

Policjanci z warszawskiej Ochoty zwalczający przestępczość wśród nieletnich zatrzymali dwóch 16-latków, którzy zajmowali się podrabianiem świadectw szkolnych. Wszystko wskazuje na to, że nastolatkowie spreparowane świadectwa sprzedawali uczniom, którzy bali się odpowiedzialności za osiągnięte wyniki w nauce przed rodzicami.

Policjanci z referatu ds. nieletnich z Ochoty uzyskali informację, że dwóch uczniów najprawdopodobniej zajmuje się podrabianiem świadectw szkolnych. Funkcjonariusze przystąpili do działania. Ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Okazali się nimi dwaj 16-letni uczniowie jednego z liceów na terenie Ochoty. W ich mieszkaniach zabezpieczono sprzęt elektroniczny, którym się posługiwali, a także świadectwa szkolne in blanco z pieczęciami szkoły. Zabezpieczone komputery trafią do ekspertyzy w celu ustalenia ich pełnej zawartości.

Wszystko wskazuje na to, że młodzi ludzie preparowali świadectwa szkolne dla uczniów, którzy bali się odpowiedzialności przed rodzicami za niskie wyniki osiągnięte w nauce. Na zabezpieczonym przez policjantów świadectwie widnieją oceny znacznie zawyżone względem tych, które widniały na oryginalnym dokumencie.

Wkrótce sprawa nieletnich zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.