Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Policjanci uwolnili uwięzioną w śniegu matkę z dziećmi

03.02.2010 / ebos/kgp Policjanci uwolnili uwięzioną w śniegu matkę z dziećmi  

W czasie kilku ostatnich dni z powodu opadów śniegu, zawiei i zamieci przejazd niektórymi drogami w województwie lubuskim był bardzo utrudniony, a nawet niemożliwy. W jednej z zasp śnieżnych utknął samochód, w którym znajdowała się matka z dwójką małych dzieci, w innym miejscu w śniegu zakopał się samochód z mężczyzną i kilkumiesięcznym dzieckiem. W obu przypadkach pomoc policjantów okazał się nieoceniona.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wschowie w ubiegły weekend otrzymał kilkadziesiąt telefonów o nieprzejezdnych odcinkach dróg na terenie powiatu. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie nie nadążały z udrażnianiem zasypywanych dróg. W zaspach utknęło wiele samochodów zarówno ciężarowych jak i osobowych. Ze względu na taką sytuację Komendant Powiatowy Policji we Wschowie wezwał do jednostki większą liczbę funkcjonariuszy, którzy patrolowali drogi i pomagali uwięzionym w śniegu ludziom.

O godzinie 18.15 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przed miejscowością Osowa Sień w zaspie utknął samochód, w którym znajdowała się matka z dwójką małych dzieci. Niezwłocznie wysłał tam policjantów ruchu drogowego, którzy z powodu śniegu zatrzymali się prawie kilometr od potrzebujących pomocy. Policjanci pieszo udali się w kierunku uwięzionych ludzi i przynieśli dzieci do swojego radiowozu, a następnie wszystkich przewieźli do rodziny we Wschowie. Pomocy Policji i mieszkańców Siedlnicy potrzebował również mężczyzna, który samochodem zakopał się w śniegu, jadąc ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę. Jeśli nie jest to konieczne, to nie wyruszajmy samochodem w długą podróż. Lepiej w takich przypadkach korzystać z komunikacji publicznej.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.