Czwartek 20 lipca 2017 Wydanie nr 3433

Odzyskano skradzione motocykle żużlowe

05.02.2010 / ebos/kgp Odzyskano skradzione motocykle żużlowe  

Policjanci z Poznania i Gorzowa Wlkp. zatrzymali złodziei motocykli żużlowych o wartości 250 tys. zł. Do kradzieży doszło w ubiegłym roku, wówczas, tuż przed zawodami, motocykle utracili zagraniczni sportowcy. Sprawcy poza kradzieżą motocykli mają także na sumieniu kilkanaście innych przestępstw samochodowych.


Policjanci z Wydziału Samochodowego KMP w Poznaniu wraz z kolegami z komisariatu Poznań Grunwald prowadzili sprawę kradzieży samochodu Iveco. Pojazd pomocy drogowej skradziony został w połowie grudnia ze stacji paliw w Poznaniu. Funkcjonariusze, współpracując z byłym właścicielem pojazdu, natrafili w tym tygodniu na istotny trop, który doprowadził ich do Gorzowa Wielkopolskiego.

Na początku tygodnia, policjanci z Poznania przy wsparciu wydziału kryminalnego z Gorzowa Wlkp., przeprowadzili akcję. W rejonie gorzowskiego Zawarcia doszło do zatrzymania kilku osób. Odnaleziono także skradzioną samochód pomocy drogowej o wartości około 40 tysięcy złotych, która miała przemalowaną kabinę pojazdu. Policjanci znaleźli także fiata ducato skradzionego pod koniec stycznia z terenu Kościana. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych osób, policjanci odnaleźli także odzież o wartości 30 tysięcy złotych.

Podczas dalszych czynności prowadzonych w Poznaniu funkcjonariusze ustalili, że trzech zatrzymanych mężczyzn zamieszanych było w kilkanaście kradzieży pojazdów. Poza tym ustalono, że grupa miała na swoim koncie także spektakularną kradzież pięciu motocykli żużlowych, które w połowie ubiegłego roku, skradzione zostały w Grudziądzu. Sprzęt o wartości około 250 tysięcy złotych utracili wtedy zagraniczni sportowcy, tuż przed zawodami. Dzięki zaangażowaniu kryminalnych odzyskano w tym tygodniu trzy sportowe maszyny. Obecnie trwają poszukiwania silników od motocykli i dwóch kolejnych motorów.

Trzem zatrzymanym mężczyznom postawiono kilkanaście zarzutów dotyczących m. in. kradzieży z włamaniem i paserstwa. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci odzyskali trzy motocykle skradzione w Grudziądzu i zabezpieczyli 6 pojazdów. Podczas przeszukania zabezpieczono także wiele innych materiałów, które będą poddawane analizom i sprawdzeniom.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych osób, prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Inne artykuły

Bezpłatna terapia dla ofiar wypadków komunikacyjnych

07.07.2017

Uczestnicy oraz świadkowie wypadków komunikacyjnych, a także osoby, które straciły w takim wypadku bliskich mają szansę na bezpłatną psychoterapię u specjalistów z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. To trzecia edycja programu TRAKT...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Finał jazzsocjalizacji

14.07.2017

Wyjątkowym koncertem podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Więziennej, znany pianista jazzowy, Leszek Możdżer, podsumował dotychczasową współpracę z gdańską Służbą Więzienną. Projekt współpracy gdańskiej Służby Więziennej z Leszkiem...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.