Niedziela 21 stycznia 2018 Wydanie nr 3618

Odzyskano skradzione motocykle żużlowe

05.02.2010 / ebos/kgp Odzyskano skradzione motocykle żużlowe  

Policjanci z Poznania i Gorzowa Wlkp. zatrzymali złodziei motocykli żużlowych o wartości 250 tys. zł. Do kradzieży doszło w ubiegłym roku, wówczas, tuż przed zawodami, motocykle utracili zagraniczni sportowcy. Sprawcy poza kradzieżą motocykli mają także na sumieniu kilkanaście innych przestępstw samochodowych.


Policjanci z Wydziału Samochodowego KMP w Poznaniu wraz z kolegami z komisariatu Poznań Grunwald prowadzili sprawę kradzieży samochodu Iveco. Pojazd pomocy drogowej skradziony został w połowie grudnia ze stacji paliw w Poznaniu. Funkcjonariusze, współpracując z byłym właścicielem pojazdu, natrafili w tym tygodniu na istotny trop, który doprowadził ich do Gorzowa Wielkopolskiego.

Na początku tygodnia, policjanci z Poznania przy wsparciu wydziału kryminalnego z Gorzowa Wlkp., przeprowadzili akcję. W rejonie gorzowskiego Zawarcia doszło do zatrzymania kilku osób. Odnaleziono także skradzioną samochód pomocy drogowej o wartości około 40 tysięcy złotych, która miała przemalowaną kabinę pojazdu. Policjanci znaleźli także fiata ducato skradzionego pod koniec stycznia z terenu Kościana. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych osób, policjanci odnaleźli także odzież o wartości 30 tysięcy złotych.

Podczas dalszych czynności prowadzonych w Poznaniu funkcjonariusze ustalili, że trzech zatrzymanych mężczyzn zamieszanych było w kilkanaście kradzieży pojazdów. Poza tym ustalono, że grupa miała na swoim koncie także spektakularną kradzież pięciu motocykli żużlowych, które w połowie ubiegłego roku, skradzione zostały w Grudziądzu. Sprzęt o wartości około 250 tysięcy złotych utracili wtedy zagraniczni sportowcy, tuż przed zawodami. Dzięki zaangażowaniu kryminalnych odzyskano w tym tygodniu trzy sportowe maszyny. Obecnie trwają poszukiwania silników od motocykli i dwóch kolejnych motorów.

Trzem zatrzymanym mężczyznom postawiono kilkanaście zarzutów dotyczących m. in. kradzieży z włamaniem i paserstwa. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego. Policjanci odzyskali trzy motocykle skradzione w Grudziądzu i zabezpieczyli 6 pojazdów. Podczas przeszukania zabezpieczono także wiele innych materiałów, które będą poddawane analizom i sprawdzeniom.

Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych osób, prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Inne artykuły

Umrzeć w więzieniu

04.01.2018

Dożywotnie pozbawienie wolności jest karą szczególną, orzekaną m.in. za najbardziej brutalne odebranie życia. W populacji więźniów odbywających takie wyroki można wyróżnić specyficzne grupy. Są to młodociani, skazani na dożywocie mimo swojego...

Deportowanym do Polski karę przeliczamy od nowa

03.01.2018

W jednostkach penitencjarnych przebywa 836* osadzonych deportowanych z innych krajów. Zgodnie z przepisami o transferach osób skazanych obowiązującymi od 5 grudnia 2016 r., do naszych więzień przyjeżdżają Polacy, odbywający karę pozbawienia...

Do 5 lat za cofanie licznika i brak badań po wymianie licznika

14.01.2018

Kto zmienia wskazanie licznika przebiegu całkowitego pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Krótko i na temat: w serwisie Rządowego Centrum Legislacji pojawił...

Obowiązkowy kask na nartach i snowboardzie

27.12.2017

Jeśli Mikołaj przyniósł narty lub deskę, warto, by skoczył szybko po kask, ponieważ dzieci i młodzież do ukończenia 16 roku życia mają obowiązek stosowania kasku na stoku narciarskim i snowboardzie — zaś niedopilnowanie tej powinności przez...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.