Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Konkursy na prace dotyczące fałszerstw

17.02.2010 / ebos/nauka w polsce Konkursy na prace dotyczące fałszerstw  

Podrabianie dokumentów, fałszowanie pieniędzy, wyłudzenia, oszustwa internetowe, podrabianie marek znanych producentów - to niektóre problemy, jakie można poruszać w pracach zgłaszanych do konkursów "Nauka przeciw fałszerstwom" i "Fałszerzom stop".

Organizatorem konkursów jest Fundacja "Ubi societas, ibi ius". Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Konkurs "Nauka przeciw fałszerstwom" jest przeznaczony dla pracowników naukowych i doktorantów, zaś studenci mogą brać udział w konkursie "Fałszerstwom stop". Uczestnicy obu konkursów powinni przesyłać prace związane z problematyką fałszerstw. Teksty mają być nie dłuższe niż 20 stron znormalizowanego maszynopisu.

Prace można przesyłać do 30 czerwca 2010 r.

W każdym z konkursów za zdobycie pierwszego miejsca można otrzymać nagrodę w wysokości 3 tys. zł, za zajęcie drugiego miejsca - 2 tys., a trzeciego - 1 tys. Dodatkowo najlepsze prace będą opublikowane na stronie organizatora.

Fundacja "Ubi societas, ibi ius" (Gdzie społeczeństwo tam prawo) zajmuje się promowaniem inicjatyw naukowych, oświatowych, legislacyjnych, dotyczących polskiego prawa, a także upowszechnianiem praw, m.in. konsumenta. Fundacja współpracuje z najważniejszymi instytucjami zajmującymi się tematyką fałszerstw. Prowadzi również Dziennik Wiedzy o Fałszerstwach (www.falszerstwa.eu).

Patronat honorowy nad konkursami objęła minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka, a patronat naukowy - Rada Naukowa Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.

Więcej informacji o konkursach na stronie: www.tamprawo.org.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.