Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

Bezpłatne porady prawne dla ofiar przestępstw

18.02.2010 / ebos Bezpłatne porady prawne dla ofiar przestępstw  

Od 22 lutego rozpoczyna się w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Do 28 lutego we wszystkich sądach i prokuraturach udzielane będą bezpłatne porady prawne osobom pokrzywdzonym i ofiarom przestępstw.


W dniach 22-28 lutego 2010 roku już po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Tydzień Ofiar Przestępstw. Obchody te mają być okazją do monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawy ich położenia oraz ciągłego przypominania decydentom oraz osobom stykającym się bezpośrednio w działalności zawodowej z ofiarami przestępstw o tym, że są one dotkliwie pokrzywdzone i wymagają pomocy.

W związku z obchodami we wszystkich rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, który trwać będzie w dniach 22-28 lutego 2010 roku.
W tym czasie udzielane będą informacje i porady prawne osobom pokrzywdzonym i ofiarom przestępstw o przysługujących im uprawnieniach, przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości (sędziów, asystentów sędziów, kuratorów, prokuratorów).

Przez ten tydzień osoby pokrzywdzone mogą zgłaszać się po takie informacje w każdym sądzie i prokuraturach, w czasie wyznaczonych specjalnych dyżurów.

Na tablicach ogłoszeń w siedzibach poszczególnych sądów i prokuratur oraz na stronach internetowych tych instytucji, jak też w innych publicznie dostępnych miejscach, zamieszczone zostały, informacje o pełnionych w Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw dyżurach.

Wszystkie porady udzielane będą bezpłatnie!

Uwaga!!! - w ramach akcji nie będą udzielane porady prawne dotyczące spraw toczących się w sądzie, ani też z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego czy prawa pracy.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.