Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Nagroda za odwagę dla 78-latka

17.03.2010 / ebos/kgp Nagroda za odwagę dla 78-latka  

Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII, gościł u siebie w ostatnich dniach wyjątkowego człowieka. Pan Jerzy z Wawra stał się bohaterem w momencie, kiedy bez zawahania i zastanowienia, nie bacząc na zagrożenia, stanął na drodze uciekającego włamywacza.

W ramach ogromnego uznania i podziękowania dla odwagi i prawdziwie obywatelskiej postawy Komendant Rejonowy wręczył Panu Jerzemu pamiątkowy ryngraf.


Przypomnijmy całą historię. Na początku marca, w niedzielne popołudnie 78-letni mężczyzna zmierzał do swojego syna, by pomóc mu w drobnej naprawie. Kiedy przechodził obok kościoła, zauważył młodego człowieka jeżdżącego rowerem pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Mężczyzna bacznie przyglądał się, co jest wewnątrz poszczególnych aut. Starszy pan postanowił przyjrzeć się bliżej, co zamierza młody człowiek. Po chwili obserwowany mężczyzna odstawił rower, podszedł do jednego z samochodów, wybił szybę, wyrwał radio i zaczął uciekać.

78-latek bez zastanowienia stanął mu na drodze i stanowczym tonem zapytał, „coś ty zrobił?!”. Ten wpadł w popłoch, chciał uciekać, mężczyzna nie pozwolił mu na to. Doszło do szarpaniny, włamywacz wszelkimi sposobami starał się zatrzymać zdobyty przed chwilą łup i jednocześnie uciec. Z całą siłą uderzył staruszka w rękę, ten jednak nie poddał się i dzięki temu odzyskał radio, próbował nawet jeszcze gonić sprawcę.

Starszy pan poczekał na kierowcę okradzionego samochodu, powiadomił też o wszystkim Policję. W komisariacie przy ulicy Mrówczej dokładnie opisał wygląd sprawcy. Dzięki temu funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali 24-letniego Łukasza K. Starszy mężczyzna bez trudu rozpoznał sprawcę. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 78-latek ze złamana ręka trafił do szpitala.

Dziś z dumą na ręce pana Jerzego Komendant Rejonowy Policji Warszawa VII mł. insp. Dariusz Pergoł w imieniu Komendanta Stołecznego Policji insp. Adama Mularza, złożył wyrazy podziękowania, uznania i szacunku, oraz przekazał pamiątkowy ryngraf.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.