Czwartek 19 października 2017 Wydanie nr 3524

Po ślubie trafił do aresztu

29.03.2010 / ebos/kgp Po ślubie trafił do aresztu  

Chorzowscy policjanci zatrzymali 39-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna kilka lat temu oszukał kilkanaście osób. Wpadł, gdy wrócił do Polski na swój ślub. Po wyjściu z Urzędu Stanu Cywilnego pan młody został zatrzymany, trafił do więzienia, gdzie spędzi prawie dwa lata.

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy, w tym miesiącu zatrzymali już 18 osób poszukiwanych listami gończymi lub nakazami osadzenia. Dołączył do nich 39-letni mężczyzna, który od 2009 roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mężczyzna ten oszukiwał ludzi, oferując im pracę za granicą. Gdy jego ofiary wpłacały mu zaliczkę na wyjazd, on znikał z ich pieniędzmi. Mężczyzna przez kilkanaście miesięcy ukrywał się za granicami naszego kraju. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że kilka dni temu wrócił do Chorzowa.

Poszukiwany w sobotnie popołudnie w Urzędzie Stanu Cywilnego zawarł związek małżeński. Po wyjściu z uroczystości wpadł w ręce czekających na niego stróżów prawa. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Za popełnione kilka lat temu przestępstwa w więzieniu spędzi 1 rok i 10 miesięcy.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.