Piątek 20 października 2017 Wydanie nr 3525

Bezpieczny weekend - ogólnopolskie działania Policji

03.04.2010 / ebos/kgp Bezpieczny weekend -  ogólnopolskie działania Policji  

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach, w dniu wczorajszym rozpoczęli policjanci ruchu drogowego ogólnopolskie działania pn. "Bezpieczny weekend". Potrwają do 5 kwietnia 2010 roku W okresie tym wiele rodzin wyrusza samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Niekiedy droga ta będzie liczyła setki kilometrów.


Niestety, każdego roku w czasie świąt na drogach giną ludzie. Wypadki, które mają miejsce właśnie w tym okresie charakteryzują się tym, że poszkodowane są w nich całe rodziny, bardzo często także dzieci. Przypomnijmy, że w 2009 najwięcej ofiar śmiertelnych wśród dzieci było pasażerami pojazdów.

Podczas planowanych działań policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci, oraz prędkość jazdy. Jednak wszyscy kierowcy powinni pamiętać, że to przede wszystkim od nich zależy czy zdrowo i cało dowiozą swoich bliskich do miejsca przeznaczenia.

Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa. A już niedopuszczalne jest aby wsiadał za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie muszą wiedzieć, że choć nie kierują pojazdem bardzo często też mają wpływ na bezpieczną podróż np. gdy nie zapinają pasów bezpieczeństwa albo godzą się aby jechać z kierowcą, który pił alkohol.

Dane statyczne z minionych lat dowodzą, że mimo apeli o rozwagę na drodze w świątecznych dniach dochodziło do wielu tragedii. Najbezpieczniejszym dniem od kilku lat jest Wielka Niedziela.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.