Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Najwyższe resortowe odznaczenie dla mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej

15.04.2010 / ebos/ms Najwyższe resortowe odznaczenie dla mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej  

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podjął decyzję o uhonorowaniu tragicznie zmarłej mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej najwyższym odznaczeniem resortowym – Srebrnym Medalem Pamiątkowym Ministra Sprawiedliwości.

Mecenas Joanna Agacka – Indecka, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, wraz z pozostałymi członkami polskiej delegacji udającej się na rocznicowe uroczystości do Katynia.

Przyznane przez Ministra odznaczenie zostanie przekazane rodzinie mecenas we wskazanych przez jej najbliższych czasie i miejscu.

- Joanna Agacka - Indecka była doskonałym adwokatem, mocno zaangażowanym w działalność samorządu zawodowego – wspomina Minister Krzysztof Kwiatkowski.
- Współpracowaliśmy ze sobą przez wiele lat, w Łodzi, w Senacie, a także przy okazji współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości z Naczelną Radą Adwokacką. W lutym tego roku podjąłem decyzję o powołaniu Jej w skład Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Zawsze ceniłem jej wiedzę i ogromne kompetencje. Byłem pewien, że jako adwokat, świetny praktyk może bardzo wiele wnieść w prace Komisji. Była także osobą tak ciepłą, ujmującą i zjednującą sobie ludzi swoim sposobem bycia, że potrafiła mnie przekonać do wielu ze swoich racji i poglądów – dodaje Minister.

Pogrzeb mecenas Joanny Agackiej – Indeckiej odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Łodzi. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski będzie w nim uczestniczył.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.