Sobota 23 września 2017 Wydanie nr 3498

Tragiczny finał zabawy nastolatków wiatrówką

19.04.2010 / ebos/kgp Tragiczny finał zabawy nastolatków wiatrówką  

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 9-letniego chłopca, który został postrzelony z wiatrówki. Dwóch nastolatków związanych bezpośrednio z tym zdarzeniem zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.


Wczoraj, przed godziną 19.00, dyżurny piotrkowskiej komendy Policji został poinformowany przez załogę pogotowia ratunkowego o zgonie 9-letniego chłopca. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z komisariatu w Gorzkowicach i piotrkowskiej komendy, którzy prowadzili dalsze czynności pod nadzorem prokuratora.

Jak dotychczas ustalono, około godziny 18.30 w gminie Łęki Szlacheckie dwaj chłopcy w wieku 17 i 19 lat strzelali do puszek z wiatrówki. Nieodpowiedzialną zabawę urządzili za stodołą. W pewnej chwili najprawdopodobniej doszło to nieszczęśliwego wypadku i postrzelenia bezpośrednio w serce 9-letniego brata ciotecznego jednego z nastolatków.

Czekając na pogotowie ratunkowe, rodzice wzięli rannego syna do samochodu i wyjechali naprzeciw karetce. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez załogę pogotowia ratunkowego chłopiec zmarł.

Po wykonanych niezbędnych czynności procesowych decyzją prokuratury zwłoki dziecka zostały zabezpieczone w prosektorium. Dwóch nastolatków związanych bezpośrednio z tym zdarzeniem zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Zabezpieczono również wiatrówkę należącą do jednego z nich, na którą najprawdopodobniej nie jest wymagane stosowne pozwolenie.

Dzisiaj nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej tragedii będą pracować piotrkowscy prokuratorzy i policjanci.

Inne artykuły

Nowy rok szkolny w więziennych szkołach

05.09.2017

Tak jak w innych szkołach w Polsce, w Centrach Kształcenia Ustawicznego, funkcjonujących przy aresztach śledczych i zakładach karnych, rozpoczął się rok szkolny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Zakładzie Karnym we Włocławku. Nowy rok...

Czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego - jeśli pojawiła się w ostatnich dniach na dokonanie czynności?

31.08.2017

Pytanie jest proste i logiczne, odpowiedź… niekoniecznie: czy choroba pełnomocnika uzasadnia przywrócenie terminu procesowego — nawet jeśli wszyscy czekali do ostatniego momentu (na wniesienie skargi kasacyjnej) — bo skoro na coś mamy dwa...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Ustna umowa pożyczki

13.09.2017

Czy ustna umowa pożyczki jest ważna — a zwłaszcza czy pożyczkobiorca może być zobowiązany do zwrotu pieniędzy pożyczonych „na gębę”? Czy dowodem może być zapisana w kalendarzu pożyczkodawcy notatka — podpisana przez pożyczającego? (wyrok Sądu...

Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią - Konferencja

28.08.2017

Fundacja Court Watch Polska zaprasza wszystkich sędziów do udziału w konferencji pt. „Zaufanie budowane przez komunikację. Trzy kroki do bycia zrozumiałym sędzią”, która odbędzie się pod patronatem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego - SSN prof...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.