Czwartek 22 czerwca 2017 Wydanie nr 3405

3 wnuczków zatrzymanych-przestępcza metoda wciąż w użyciu

19.04.2010 / ebos/kgp 3 wnuczków zatrzymanych-przestępcza metoda wciąż w użyciu  

Policjanci zatrzymali 3 oszustów, którzy metodą "na wnuczka" próbowali wyłudzić od starszego mężczyzny i kobiety 20 tys. zł. Kiedy poszkodowani zorientowali się, że zostali oszukani, w pościg za sprawcą ruszyli przechodnie.

Kamil S. schronił się u sióstr zakonnych, które okłamał, mówiąc im, że został napadnięty. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali pierwszego oszusta. Następnego dnia zatrzymano też dwóch pozostałych.

Dyżurny komisariatu na Żoliborzu otrzymał informację, że na Placu Inwalidów młody mężczyzna wyłudził od starszego mężczyzny i kobiety 20 tys. zł. Pokrzywdzeni udali się do banku, aby wypłacić pieniądze i kilkanaście metrów dalej umówili się z „kolegą wnuczka” po odbiór tych pieniędzy. Do starszego mężczyzny podszedł nieznajomy, aby odebrać gotówkę. Starszy pan przez kilka minut rozmawiał z kimś przez telefon. W końcu 21-latek odebrał pieniądze, a potem uciekł.

Pokrzywdzony zaczął krzyczeć, sprawcę zaczęli gonić przypadkowi przechodnie. Kamil S. wbiegł do domu sióstr zakonnych i oszukał je, mówiąc, że został napadnięty. Zakonnice poczęstowały go szklanką wody i wezwały taksówkę. Na szczęście przypadkowi przechodnie zauważyli, gdzie schronił się sprawca. Kilka minut później kryminalni z Żoliborza ustalili, gdzie pojechał 21-latek.

Kamil S. trafił do policyjnego aresztu. Wówczas sprawą zajęli się bielańscy kryminalni. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji, kryminalni zatrzymali dwóch pozostałych sprawców, Dawida B. i Rafała G.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu ich na 3 miesiące w areszcie śledczym. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.