Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

3 wnuczków zatrzymanych-przestępcza metoda wciąż w użyciu

19.04.2010 / ebos/kgp 3 wnuczków zatrzymanych-przestępcza metoda wciąż w użyciu  

Policjanci zatrzymali 3 oszustów, którzy metodą "na wnuczka" próbowali wyłudzić od starszego mężczyzny i kobiety 20 tys. zł. Kiedy poszkodowani zorientowali się, że zostali oszukani, w pościg za sprawcą ruszyli przechodnie.

Kamil S. schronił się u sióstr zakonnych, które okłamał, mówiąc im, że został napadnięty. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali pierwszego oszusta. Następnego dnia zatrzymano też dwóch pozostałych.

Dyżurny komisariatu na Żoliborzu otrzymał informację, że na Placu Inwalidów młody mężczyzna wyłudził od starszego mężczyzny i kobiety 20 tys. zł. Pokrzywdzeni udali się do banku, aby wypłacić pieniądze i kilkanaście metrów dalej umówili się z „kolegą wnuczka” po odbiór tych pieniędzy. Do starszego mężczyzny podszedł nieznajomy, aby odebrać gotówkę. Starszy pan przez kilka minut rozmawiał z kimś przez telefon. W końcu 21-latek odebrał pieniądze, a potem uciekł.

Pokrzywdzony zaczął krzyczeć, sprawcę zaczęli gonić przypadkowi przechodnie. Kamil S. wbiegł do domu sióstr zakonnych i oszukał je, mówiąc, że został napadnięty. Zakonnice poczęstowały go szklanką wody i wezwały taksówkę. Na szczęście przypadkowi przechodnie zauważyli, gdzie schronił się sprawca. Kilka minut później kryminalni z Żoliborza ustalili, gdzie pojechał 21-latek.

Kamil S. trafił do policyjnego aresztu. Wówczas sprawą zajęli się bielańscy kryminalni. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji, kryminalni zatrzymali dwóch pozostałych sprawców, Dawida B. i Rafała G.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu ich na 3 miesiące w areszcie śledczym. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.