Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Bezpłatna pomoc prawna dla rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu

26.04.2010 / ebos/nra Bezpłatna pomoc prawna dla rodzin ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu  

Samorząd adwokacki zgłosił gotowość świadczenia bezpłatnej pomocy prawnej rodzinom ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Adwokaci będą udzielali porad m.in. w postępowaniach spadkowych oraz wynikających z nich postępowaniach cywilnych, w tym o wpisy do ksiąg wieczystych, oraz administracyjnych i podatkowych, w tym związanych z ujawnianiem praw do spadku.

Dziekani każdej izby adwokackiej wyznaczą adwokatów, którzy będą świadczyli pomoc prawną bliskim ofiar katastrofy. Adwokaci udzielili już pomocy w przygotowaniu wniosków o wypłatę zapomóg, świadczeń wypadkowych i socjalnych dla bliskich ofiar.

Podpisanie porozumienia w tej sprawie między Ministrem Sprawiedliwości a przedstawicielami Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych oraz Krajowej Rady Notarialnej nastąpi we wtorek, 27 kwietnia 2010 r. Będzie ono regulowało m.in. zakres udzielanych porad oraz sposób świadczenia tych usług.

W ten sposób Adwokatura uczci pamięć czworga adwokatów, w tym prezes NRA Joanny Agackiej-Indeckiej, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Będzie to także wykonanie misji zawodu adwokata, który zawsze przybywa z pomocą potrzebującym. Przejawem takich działań będzie także III Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich – 15 maja 2010 r.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.