Środa 18 października 2017 Wydanie nr 3523

75-latek ujęty po 29 latach od zabójstwa

09.09.2009 / ebos/kgp 75-latek ujęty po 29 latach od zabójstwa  

75-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu na Chyloni. W 1980 roku mężczyzna wraz ze swoim wspólnikiem napadł z bronią w ręku na sklep jubilerski na terenie Włoch. W zdarzeniu życie stracił właściciel sklepu. 75-latek wpadł na jednej z ulic Gdyni, gdy policjanci podjęli wobec niego interwencję, ponieważ pił alkohol w miejscu publicznym. W czasie sprawdzania jego danych okazało się, że jest poszukiwany. Wszczęto już procedurę ekstradycyjną.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni zatrzymali 75-letniego mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Do zatrzymania doszło wczoraj po południu, na jednej z ulic Gdyni. Policjanci interweniowali, ponieważ mężczyzna spożywał alkohol w miejscu publicznym. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwany.

75-latek w 1980 roku wraz ze swoim wspólnikiem na terenie Włoch napadł z bronią w ręku na sklep jubilerski. Wtedy to, po wejściu do sklepu w Trieście, sterroryzowali właściciela po czym zastrzelili go.

W czerwcu br. włoski wymiar sprawiedliwości wydał za nim międzynarodowy list gończy.

Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Policjanci wyjaśniają jak znalazł się w Polsce. Za współudział w zabójstwie sąd w Trieście skazał 75-latka na 30 lat pozbawienia wolności.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.