SQL Error

SQLSTATE[HY000]: General error: 23 Out of resources when opening file '/tmp/#sql_a20_0.MAI' (Errcode: 24 "Too many open files") DESCRIBE visitors_2017_10; /var/www/ebos.pl/index.php at line 91

SQL Error

SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near ':)' at line 1 INSERT INTO visitors_2017_10 () VALUES (:); /var/www/ebos.pl/index.php at line 91
Napad na konwój przewożący więźniów...
Niedziela 22 października 2017 Wydanie nr 3527

Napad na konwój przewożący więźniów...

04.05.2010 / ebos/kgp Napad na konwój przewożący więźniów...  

Napad na konwój przewożący więźniów, pościg za uciekinierami i blokady dróg oraz eksplozja ładunku wybuchowego w autokarze i zakładnicy uprowadzeni przez terrorystów, którzy podłożyli bombę – to sytuacje, z którymi zmierzyły się podlaskie służby ratownicze i Policja. Wszystko odbywało się w ramach ćwiczeń dowódczo – sztabowych pod kryptonimem „Szafir”.

Godzina 9:00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymuje informację o napadzie na konwój przewożący czterech mężczyzn osadzonych w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Natychmiast zarządza blokady i pościg, ponieważ osadzeni uciekają więźniarką w kierunku drogi krajowej 63 Zambrów – Łomża. Chwilę później dyżurny otrzymuje telefon o wypadku autokaru na drodze we wsi Olszyny. Okazuje się jednak, że nie jest to wypadek, lecz pożar autokaru spowodowany najprawdopodobniej wybuchem ładunków. Na miejsce wysyła wszystkie policyjne siły, pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Sprawcy zdarzenia barykadują się w budynku położonym niedaleko miejsca eksplozji i informują, że wzięli kilkudziesięciu zakładników, a każda próba wejścia do środka spowoduje śmierć przetrzymywanych osób.

W ubiegłym tygodniu policjanci strażacy i służby podległe Wojewodzie Podlaskiemu, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, zmierzyły się z taką sytuacją w ramach ćwiczeń dowódczo-sztabowych – „Szafir”. Celem ćwiczeń, przeprowadzonych w warunkach możliwie jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych, było sprawdzenie mobilności i szybkości reakcji służb na skutki zamachu terrorystycznego. Dodatkowo przećwiczono również wariant rozwoju sytuacji, w której napastnicy wzięli zakładników, do uwolnienia których wykorzystano antyterrorystów. Służby biorące udział w ćwiczeniach sprawdziły: sprawność działania, organizację i obieg informacji, umiejętności elastycznego kierowania siłami i środkami oraz podejmowanie decyzji przez przełożonych różnych szczebli w czasie działań.

Wśród obserwatorów ćwiczeń byli między innymi policjanci z Warszawy, Olsztyna, Lublina, Radomia, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także funkcjonariusze z Centrum Szkolenia Policji Litewskiej w Trokach i Komendy Rejonowej Policji w Wilnie.

Inne artykuły

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.