Czwartek 29 czerwca 2017 Wydanie nr 3412

Więzienie za nieuprawniony dostęp do prywatnej skrzynki e-mail

05.05.2010 / ebos/heise online Więzienie za nieuprawniony dostęp do prywatnej skrzynki e-mail  

Ława przysięgłych z Tennessee orzekła, że 22-latek, który uzyskał nieautoryzowany dostęp do konta poczty elektronicznej gubernator Alaski Sary (Sarah) Palin, jest winnym dwóch z czterech zarzucanych mu czynów. Skazany to David Kernell, syn demokraty Mike'a Kernella – deputowanego w Izbie Reprezentantów ze stanu Tennessee.


W roku 2008 włamał się on na konto pocztowe w serwisie Yahoo! republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta i opublikował w Internecie znalezioną korespondencję. Palin jest zadowolona z sądowego werdyktu, o czym poinformowała na swojej stronie w serwisie Facebook.

W październiku 2008 roku Kernell został oskarżony o uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do prywatnej skrzynki pocztowej Palin, co udało mu się dzięki wyszukiwarce, Wikipedii i pytaniom kontrolnym potwierdzającym tożsamość w razie utraty hasła. Jako że pytanie kontrolne dotyczyło daty urodzin Palin, nie miał on problemu z włamaniem się na jej konto.

Cracker został uznany za winnego nieuprawnionego dostępu do systemu komputerowego i utrudniania pracy sądowi przez zacieranie śladów. Prokuratorowi nie udało się dowieść winy związanej z przestępstwami telekomunikacyjnymi i kradzieżą tożsamości.

Za czytanie i publikowanie prywatnych informacji komputerowy włamywacz spędzi maksymalnie rok w więzieniu i zostanie zobowiązany do zapłaty nawiązki w wysokości stu tysięcy dolarów.

Z kolei za celowe utrudnianie śledztwa FBI grozi mu znacznie większa kara: 20 lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny. Jednak najprawdopodobniej cała odsiadka ograniczy się do 21 miesięcy, nie wykluczając warunkowego zawieszenia odbywania kary.


Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Ojciec zza krat

27.06.2017

Niedawny Dzień Ojca to okazja do przyjrzenia się działaniom Służby Więziennej skierowanym na poprawę relacji rodzinnych osób przebywających za murami. W jednostkach penitencjarnych przebywają więźniowie, którzy próbują na nowo nauczyć się jak być...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.