Sobota 18 listopada 2017 Wydanie nr 3554

KRAV-MAGA skuteczna obrona przed napastnikiem

06.05.2010 / ebos/kgp KRAV-MAGA skuteczna obrona przed napastnikiem  

W Radomiu zakończyła się 11 edycja kursu samoobrony dla kobiet zorganizowana przez Wydział Prewencji KWP w Radomiu przy współpracy ze stowarzyszeniem KRAV-MAGA. Na zajęcia tej edycji zgłosiło się 120 pań, kurs ukończyło 61. We wszystkich edycjach przeszkolono już blisko 500 kobiet.

Podczas 11 edycji kursu przygotowano scenki związane z zagrożeniami czyhającymi na kobiety m.in. niekulturalne zaczepki, próba gwałtu, itp.

Zadaniem kursantek było przejście wyznaczoną przez organizatorów drogą, zachowując się adekwatnie do sytuacji. W przypadku zagrożenia mogły stosować wszystkie możliwe środki, aby wyjść z opresji.
Osoby atakujące natomiast miały za zadanie wprowadzić taki nastrój, aby uczestniczka była zestresowana i nie była pewna tego, co ją czeka na wytyczonym odcinku.
„Napastnicy” mogli stosować wszelkiego rodzaju fortele i chwyty, aby ta droga nie była łatwa, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Mogli stoczyć walkę z uczestniczką z możliwością rzucenia jej na materace i okładania ciosami lub zaciągnięcia w odosobnione miejsca.

Niespodzianką dla uczestniczek był udział Tomasza Karolaka w uroczystym zakończeniu kursu. Aktor, znany z wielu polskich filmów i seriali, przybył do Radomia na specjalne zaproszenie organizatora kursu - Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W dotychczasowych dziesięciu edycjach kursu samoobrony dla kobiet przeszkolonych zostało już blisko 500 pań. Podczas zajęć teoretycznych przekazano paniom wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej dotyczącą m.in. bezpiecznych zachowań oraz sposobów unikania zagrożeń.

Natomiast podczas zajęć praktycznych kobiety nauczyły się podstawowe rodzaje chwytów, które mogą być wykorzystane przy próbie wyrwania torebki czy pobicia oraz tego, gdzie uderzyć napastnika, by obrona była skuteczna. Dowiedziały się również, jak mają reagować na zagrożenia oraz jak rozpoznawać potencjalnych napastników.

Jesteśmy przekonani, że kurs samoobrony przyczyni się w dużym stopniu do poprawy poczucia bezpieczeństwa kobiet, a zdobyte umiejętności obrony przed atakiem pozwolą na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia.

Inne artykuły

W sprawie tymczasowego aresztowania osób w podeszłym wieku

06.11.2017

Zgodnie ze stanowiskiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ani choroba, ani wiek nie stwarzają immunitetu wobec tymczasowego aresztowania. Jeżeli jednak władze decydują się na pozbawienie wolności, muszą sprostać obowiązkowi zapewnienia...

Prawo do grobu nie oznacza prawa do żądania ekshumacji pochowanych osób

31.10.2017

Niezależnie od tego czy prawo do grobu jest czy nie jest dobrem osobistym, spory żyjących dotyczące zmarłych trafiają i trafiać będą do sądów. Dziś zatem kilka akapitów o tym jaki skutek może mieć ustalenie prawa do grobu — czy może oznaczać...

Dać nadzieję na wolność

17.11.2017

Rozsiani po jednostkach penitencjarnych w Polsce, skazani na długie wyroki i dożywocie, sprawcy czynów, o których zwykle głośno w mediach – wielokrotni zabójcy. Nie są ujęci w statystykach, nie wiadomo, ilu ich dokładnie jest. Wiadomo natomiast...

Czy zadatek może stać się zaliczką?

13.11.2017

Czy zadatek z umowy przedwstępnej może stać się zwrotną zaliczką? Kiedy można żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości (lub zachowania otrzymanego zadatku)? Jaki jest okres przedawnienia roszczeń z umowy przedwstępnej? (wyrok Sądu Apelacyjnego...

Prawo na kliknięcie myszki

27.10.2017

Skomplikowane orzeczenia sądowe czy zawiłe akty prawne już wkrótce mogą być nieco bardziej przyjazne nawet dla laika. Prawnicy i informatycy łączą siły, pracując nad systemem informacji, dzięki któremu każdy z nas łatwo wyszuka np. aktualne...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.