Poniedziałek 26 czerwca 2017 Wydanie nr 3409

KRAV-MAGA skuteczna obrona przed napastnikiem

06.05.2010 / ebos/kgp KRAV-MAGA skuteczna obrona przed napastnikiem  

W Radomiu zakończyła się 11 edycja kursu samoobrony dla kobiet zorganizowana przez Wydział Prewencji KWP w Radomiu przy współpracy ze stowarzyszeniem KRAV-MAGA. Na zajęcia tej edycji zgłosiło się 120 pań, kurs ukończyło 61. We wszystkich edycjach przeszkolono już blisko 500 kobiet.

Podczas 11 edycji kursu przygotowano scenki związane z zagrożeniami czyhającymi na kobiety m.in. niekulturalne zaczepki, próba gwałtu, itp.

Zadaniem kursantek było przejście wyznaczoną przez organizatorów drogą, zachowując się adekwatnie do sytuacji. W przypadku zagrożenia mogły stosować wszystkie możliwe środki, aby wyjść z opresji.
Osoby atakujące natomiast miały za zadanie wprowadzić taki nastrój, aby uczestniczka była zestresowana i nie była pewna tego, co ją czeka na wytyczonym odcinku.
„Napastnicy” mogli stosować wszelkiego rodzaju fortele i chwyty, aby ta droga nie była łatwa, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Mogli stoczyć walkę z uczestniczką z możliwością rzucenia jej na materace i okładania ciosami lub zaciągnięcia w odosobnione miejsca.

Niespodzianką dla uczestniczek był udział Tomasza Karolaka w uroczystym zakończeniu kursu. Aktor, znany z wielu polskich filmów i seriali, przybył do Radomia na specjalne zaproszenie organizatora kursu - Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

W dotychczasowych dziesięciu edycjach kursu samoobrony dla kobiet przeszkolonych zostało już blisko 500 pań. Podczas zajęć teoretycznych przekazano paniom wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej dotyczącą m.in. bezpiecznych zachowań oraz sposobów unikania zagrożeń.

Natomiast podczas zajęć praktycznych kobiety nauczyły się podstawowe rodzaje chwytów, które mogą być wykorzystane przy próbie wyrwania torebki czy pobicia oraz tego, gdzie uderzyć napastnika, by obrona była skuteczna. Dowiedziały się również, jak mają reagować na zagrożenia oraz jak rozpoznawać potencjalnych napastników.

Jesteśmy przekonani, że kurs samoobrony przyczyni się w dużym stopniu do poprawy poczucia bezpieczeństwa kobiet, a zdobyte umiejętności obrony przed atakiem pozwolą na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia.

Inne artykuły

Korzystanie z telefonu podczas jazdy rowerem (art. 45 ust. 2 pkt 1 pord)

12.06.2017

Wszyscy (?) wiedzą, że nie wolno rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem (chyba że korzystając z zestawu głośnomówiącego lub słuchawki). Niektórzy jednak pytają — czy dozwolone jest rozmawianie przez telefon na rowerze? Odpowiedź jest...

Skazani na wschodniej granicy

09.06.2017

Służba Więzienna ponownie skieruje skazanych z czterech jednostek penitencjarnych do pracy przy oczyszczaniu i utrzymaniu w porządku pasa przy wschodnim odcinku granicy państwowej. Akcja rozpoczęta w ubiegłym roku przez Okręgowy Inspektorat...

Czy hycel ma prawo do wynagrodzenia za zlecenie odłowienia bezpańskiego psa?

23.06.2017

Obowiązkiem gmin jest wyłapywanie i zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom — zaś obowiązkiem każdego z nas jest powiadomienie o napotkanym bezpańskim psie lub kocie — jak to się ma do interwencji hycla po wezwaniu do agresywnego psa? Czy w takim...

Sądowe potworki - rzecz o idotyzmach z ocen kwalifikacyjnych

19.06.2017

Wielu pracowników sądów ma wrażenie, że od pewnego czasu do sądów wprowadzane są zasady przeniesione rodem z korporacji. W efekcie często powstają tyleż samo śmieszne, co tragiczne potworki. „Pro klienckie” nastawienie, „ankiety badania...

Sędzia z pasją

01.06.2017

- Są takie lata, że nagle wybucha temat, że sędziowie, prokuratorzy powinni być aktywni i edukować młodzież, a potem na kilka lat akcja taka cichnie. Uważam, że powinno to być robione systematycznie. Trzeba młodzieży tłumaczyć, jak wymiar...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.