Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

Aresztowany po maturze z matematyki

07.05.2010 / ebos/kgp Aresztowany po maturze z matematyki  

Trzech sprawców napadu na stację benzynową zatrzymali policjanci z Pruszkowa. Jeden z nich został ujęty bezpośrednio po wyjściu z sali po egzaminie maturalnym z matematyki. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Pod koniec lutego bieżącego roku na jedną ze stacji paliw dokonano napadu. Zamaskowani sprawcy użyli przedmiotu przypominającego pistolet, zabrali 600 złotych utargu i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Kryminalni prowadzili czynności operacyjne, które miały pomóc im w ujęciu sprawców. Przełom nastąpił wczoraj. Policjanci weszli do trzech mieszkań. W jednym zatrzymali 20-letniego Dariusza B. W drugim nie zastali sprawcy, jednak dowiedzieli się, że przebywa poza miastem. Niezastąpiona okazała się pomoc funkcjonariuszy z Makowa Mazowieckiego, którzy zatrzymali 18-letniego Dawida S. Na 19-letniego Pawła K. policjanci trochę poczekali. Jak się okazało, był w trakcie zdawania egzaminu maturalnego z matematyki. Mężczyzna został zatrzymany zaraz po opuszczeniu sali. Oświadczył, że wie, z jakiego powodu jest zatrzymany i przyznał się do popełnionego przestępstwa. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ubrania, które, według opisu pokrzywdzonego, sprawca miał na sobie w chwili rozboju.

Podczas prowadzanych czynności kryminalni ujawnili, że mężczyźni nie zamierzali zaprzestać swojego procederu. Poczynili już przygotowania do napadu na jeden ze sklepów w podpruszkowskiej miejscowości.

Policjanci z Pruszkowa byli tym bardziej zaskoczeni, że żaden z nastolatków nie był wcześniej notowany, a popełniony przez nich czyn jest zaliczany do kategorii ciężkich. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata. Górna granica pozbawienia wolności nie jest określona, czyli może to być nawet 15 lat.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.