Wtorek 17 października 2017 Wydanie nr 3522

Bądź uprzejmy ale nie daj się oszukać - Oszustom STOP!

12.05.2010 / ebos/kwp lublin Bądź uprzejmy ale nie daj się oszukać - Oszustom STOP!  

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod pozorem zwyczajnej okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają.


Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie osobom starszym wiedzy na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim dzisiaj oficjalnie zainaugurowano kampanię społeczną Oszustom Stop!. Jej celem jest uświadamianie osobom starszym zagrożeń związanych z działalnością przestępców wykorzystujących ludzką ufność, otwartość i szczere intencje.Honorowy patronat nad akcją objęli: Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Akcję zainaugurowano podczas konferencji odbywającej się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, poświęconej walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, organizacji pozarządowych, a także jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. W spotkaniu uczestniczył Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo.

W imieniu organizatorów tematykę oraz założenia kampanii przedstawił Rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Janusz Wojtowicz, który przybliżył uczestnikom skalę zjawiska, omówił zagrożenia związane z działalnością oszustów i towarzyszące im następstwa.

W dalszej części spotkania zaprezentowano spot telewizyjny promujący akcję. Uczestnicy konferencji otrzymali plakaty oraz ulotki ostrzegające, które za ich pośrednictwem trafią do szerokiego grona seniorów w województwie lubelskim.

Kampania społeczna Oszustom Stop! została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Twarzą kampanii jest Pani Alina Gucma - szefowa lubelskiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Dzisiejsze spotkanie w ramach konferencji zainicjowało stałą współpracę ze środowiskiem seniorów.

Inne artykuły

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Jak pracować z więźniem - ojcem, żeby stał się tatą?

19.09.2017

Można zaryzykować twierdzenie, że z ponad 71 tys. mężczyzn przebywających w jednostkach penitencjarnych większość stanowią ojcowie. Czy są na tyle specyficzną grupą, że należy z nimi pracować w sposób szczególny? Zapytaliśmy o to mł. chor...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.