Poniedziałek 23 października 2017 Wydanie nr 3528

300 komorników z dostępem on-line do ksiąg wieczystych

26.05.2010 / ebos/ms 300 komorników z dostępem on-line do ksiąg wieczystych  

Zapewnienie komornikom sądowym testowego dostępu do aplikacji Podsystem Dostępu do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych – to efekt podpisanego wczoraj (24 maja) Porozumienia pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a Krajową Radą Komorniczą.


W podpisaniu dokumentu udział wzięli Piotr Kluz – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Jarosław Świeczkowski – Prezes Krajowej Rady Komorniczej.

W efekcie podpisanego porozumienia dostęp on-line do ksiąg wieczystych uzyska 300 komorników, czyli 1/3 tego samorządu.

- Porozumienie ma na celu pilotażowe udostępnienie on-line danych z Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych 300 komornikom – mówi Piotr Kluz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. – Następnym etapem będzie pełny dostęp do tych danych dla całego samorządu komorniczego – dodaje.

Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Inne artykuły

"Małe" Księgi Wieczyste

10.10.2017

Pracy urzędników wieczy­stoksięgowych nie można porównywać z pracą pracowni­ków wydziałów procesowych. Zgodnie z przepisami pracownicy tylko Wydziału Ksiąg Wieczystych mogą sporządzać projekty wpisów w księgach wie­czystych, czyli zajmują się...

Czy krycie suki psem, którego właściciel zapomniał zapłacić składki na ZKwP, jest wykroczeniem?

09.10.2017

Czy umowa na krycie suki psem, którego pani nie zapłaciła składek na ZKwP (Związek Kynologiczny w Polsce) jest ważna — no i czy taka sytuacja nie narusza ustawowego zakazu rozmnażania psów nierasowych? (wyrok Sądu Rejonowego w Wieluniu z 15 marca...

Gwizdanie zgodnie z duchem sportu

02.10.2017

Istotą bezstronnego rozstrzygania sporu jest równe traktowanie jego stron. Tę równość w założeniu ma zapewniać ścisłe uregulowanie procedury postępowania, czyli przepisów określających jak prowadzić należy postępowanie przed sądem. Dzięki...

Bądź na bieżąco

Subskrybuj nasz newsletter, a będziesz na bieżąco z nowymi ogłoszeniami i komunikatami;
o spadkach, zasiedzeniach nieruchomości, depozytach sądowych, terminach rozpraw, wyrokach.

Podaj swój e-mail i otrzymuj najnowsze ogłoszenia bezpośrednio na swoją skrzynkę pocztową.

Przesyłając swój adres e-mail, zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację ProPublika - KRS 0000595424 - podanych przeze mnie danych osobowych (e-mail) w celu otrzymywania zamówionego Newslettera.
Przyjmuję do wiadomości, że podanie danych jest dobrowolne oraz że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.